1. Ana Sayfa
  2. Windows 8
  3. Windows 8.1 Bitlocker Disk Şifreleme Anahtarının Microsoft Hesabından Görüntülenmesi

Windows 8.1 Bitlocker Disk Şifreleme Anahtarının Microsoft Hesabından Görüntülenmesi


Ruijie Teknoloji Günü

Bir önceki makalemde Bitlocker şifreleme anahtarının nasıl Microsoft Hesabında saklanacağından bahsetmiştim. Anahtarın saklanması gayet basit ve standart Bitlocker şifreleme yöntemi. Fakat kullanıcıların ilk aklına gelen bu anahtara nereden erişilebileceği. Microsoft hesabınıza gittiğinizde anahtar ile ilgili bir yer bulamıyorsunuz.

Microsoft Bitlocker şifreleme sihirbazı boyunca hiçbir ekranda bu adresten size bahsetmiyor.

Şifreniz aslında yine birçok ayarınız, yedeğiniz ve uygulama yedekleriniz gibi Skydrive da tutuluyor. Bitlocker şifreleme anahtarınızı https://skydrive.live.com/recoverykey linkinden login olarak alabilirsiniz.


Resim-1

Aşağıda şifreleme anahtarınızı aldığınız ekranın örnek bir görüntüsü mevcut.


Resim-2

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Ruijie Teknoloji Günü
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Onur Yüksektepeli - Chief Technology Architect | Micosoft MVP Onur Yüksektepeli Nephocraft firmasının kurucusu aynı zamanda kendi firmasında teknoloji çözümleri mimarıdır. 15 Yıldan fazla IT tecrübesi ile temel uzmanlık alanı olan Platform ve diğer teknolojiler için müşterilerine ürün ve hizmetler sunmaktadır. Microsoft MVP ünvanına sahip Onur Yüksektepeli birçok IT etkinliğinde aktif konuşmacı olarak ve IT topluluklarında yönetici olarak aktif rol üstlenmektedir. Nephocraft firmasın da yönetici olarak oluşturduğu çözümlerde yeni teknoloji gelişmelerini de göz önünde bulundurarak, müşterilerine esnek, yenilikçi, akıllı ve üretken iş çözümleri üretmektedir.Onur Yüksektepeli bulut, platform, data, devops, development gibi konularda aktif danışmanlık ve IT eğitmenliğine de devam etmektedir.

Yorum Yap