1. Ana Sayfa
 2. Haberler
 3. Basit Anlatımlı Algoritma ve C# Programlama Kitabı Yayınlandı!

Basit Anlatımlı Algoritma ve C# Programlama Kitabı Yayınlandı!


Eser Adı        :    Örneklerle Algoritma ve C# Programlama
Eser Alt Başlığı     :    115’i Çözümlü 168 Örnek Çalışma
Yazar Adı         :    Erhan ARI
Çevirmen Adı         :    –
Yayınevi         :    Seçkin Yayıncılık
Orijinal Adı         :    –
Orijinal Dil        :    –
Dizi Adı (Konu)        :    Bilgisayar
Türü (Kategori)        :    Programlamaya Giriş
Katkıda Bulunanlar    :    –
Cilt Bilgisi        :    Karton Kapak
Kağıt Bilgisi        :    1. Hamur
Basım Tarihi        :    Haziran 2014
Basım Bilgisi        :    1. Basım
Sayfa Sayısı        :    262
Kitap Boyutları        :    16×23,5 cm.
Kitap Ağırlığı         :    –
ISBN No            :    978 975 02 2916 9
Barkod No        :    9789750229169
Etiket Fiyatı         :    21,50 TL

Kitap Hakkında
Kitap programlamaya yeni başlayanları da kapsayacak şekilde, programlama ile ilgilenen, günü-müzün tercih edilen ve yaygın olarak kullanılan programlama dillerinden biri olan C# dilini öğ-renmek isteyen, Bilgisayar Programlama dersini alan tüm eğitim kurumları öğrencilerine yönelik sade ve anlaşılır bir dille yazılmıştır. Kitabı bitirdiğinizde, programlama mantığını ve C# program-lama dilini öğrenebileceksiniz.Kitap içerisinde temel kavramlar, algoritmalar, akış diyagramları, C# Konuları ve C# ile gerçekleş-tirilmiş örnekler yer almaktadır. Ayrıca C# diline ait komut ve ifadelerin daha iyi kavranabilmesi için programın kullanılışları uygulamalı olarak anlatılmıştır. Tüm konularda kolaydan zora doğru analiz edilerek çözülmüş örneklere ve konu içlerinde konuların daha iyi kavranabilmesi için ça-lışma sorularına ve 115’i çözümlü 168 Örnek Çalışmaya yer verilmiştir. Örnek çalışmalar C# der-leyicisi tarafından derlenmiş olup, ekran çıktılarına kitap içerisinde yer verilmiştir.Eser, üniversitelerde okutulmakta olan temel seviyedeki “Temel Programlama, Algoritmalar” derslerine uygun olarak hazırlanmış olmasına rağmen, algoritmaları ve C# dilini kendi kendine öğrenmek isteyenlere de hitap etmektedir.

Erhan ARI:

Yazar, 1985 yılında Bursa’da doğdu. Meslek lisesi Bilgi-İşlem bölümünü bitiren yazarın bilgisayar ve programlama ile tanışması bu yıllarda olmuştur. Lisans eğitimini Bilgisayar Sistemleri Öğret-menliği alanında, Master eğitimini ise Elektronik-Bilgisayar Eğitimi anabilim dalında tamamlamış-tır. İlk yıllarda Pascal ve QBasic programlama dilleriyle programcılığa başlayan yazar, özellikle üniversite yıllarında Delphi, Visual Basic, Java, C, C++ ve C# programlama dilleriyle ilgilenmiştir. Web ve masaüstü programcılığına olan ilgisi programlamayı hobilerinden biri haline getirmiştir. 2007 yılından beri web ve masaüstü programcılık konusunda dersler vermektedir.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları

 • Akış Diyagramları
 • Değişkenler ve Veri Türleri
 • Tür Dönüşümleri
 • C# Programlama Dilinde Operatörler
 • Kontrol Deyimleri
 • Döngü Deyimleri
 • Metotlar
 • Programlama Hataları
 • Dosyalama İşlemleri
 • Veritabanı İşlemleri
 • C# Uygulama Örnekleri

 

SEÇKİN YAYINCILIK
Sağlık Sokak 21 06410 Sıhhiye ANKARA Tel: (0 312) 435 57 67 Faks: (0 312) 435 24 72

Saat 17:30’e Kadar Verilen Siparişler Aynı Gün Kargoya Verilir.
Cumartesi Günü Saat: 15:00

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Emre Aydın, Üniversite öncesi tüm öğrenimini İstanbul’da, üniversite öğrenimini ise Kocaeli'nde tamamladı. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) Işık Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Üniversite sonrası Metis, Microsoft Türkiye, BilgeAdam gibi bilişim sektörünün farklı firmalarında Çözüm Danışmanı, Birim Müdür Yardımcı ve Birim Müdürü olarak görev almıştır. Son olarak Comparex Türkiye'de Birim Müdürü olarak çalışmış ve sonrasında tekrar Microsoft Türkiye çatısı altında Office 365'ten sorumlu teknik çalışan olmuştur. Uzmanlık alanı olan Microsoft Exchange Server, Office 365, Microsoft EMS, Windows Server ve Microsoft Azure konularında birçok kişi ve firmaya teknik eğitim vermiştir. Özellikle  Türkiye’nin önde gelen firmalarında Mesajlaşma Teknolojileri üzerine başarılı projelere imza atmıştır. Türkiye'nin en büyük ve uzun soluklu bilişim portali olan MSHOWTO’yu 2005 yılında kurmuş, portalin isim ve fikir babası olmuştur. Halen MSHOWTO’da yönetici olarak portalın birçok kişiye ulaşmasında önemli bir görev üstlenmektedir. Microsoft Office 365 alanında MVP olan Emre Aydın, Türkiye’de 11 kez üst üste MVP seçilebilme başarısı gösteren iki MVP’den birisidir. Birçok üniversite, etkinlik ve lansmanda konuşmacı, moderatör olarak yer almıştır. Sahip olduğu bazı sertifikalar: MVP | Office 365 | Since 2006 MCT | Since 2005 MCSD | Azure Solutions Architect MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform MCSA | Office 365, Server 2012, Server 2016, Cloud Platform MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM P-Seller Intelligent Cloud | EMS Amazon | AWS Certified Solutions Architect - Associate

Yorum Yap