1. Ana Sayfa
  2. Open Source

Backtrack Yeniden Doğuyor: Kali Linux


1

Güvenlik testleri için kullanılan Linux dağıtımı Backtrack yeniden tasarlanıyor. Backtrack’ in en güncel versiyonu R3. Bactrack geliştiricileri bir süredir. Bactrack’in geleceğini tartışmaya başladılar. Bactrack nasıl daha yetenekli olabilir. Bu hummalı çalışmanın sonucu Ubuntu tabanlı olan Bactrack Debian’ a çevrilmeli diye karar çıktı. Ve yeni isim olarak da Kali seçildi.  Yeni sürümle ilgili elimizde herhangi bir demo, beta versiyon yok. Yeni sürüm halen tasarım aşamasında. Sürümün detayları ile ilgili çok fazla detayda yok henüz. Geliştiriciler sadece kullanıcıların alışık oldukları kullanım konforuna çok fazla dokunmayacaklarını ilettiler. Bizde zaten çok yetenekli olan bu Linux sürümünün yeni versiyonunu Linux Kali’yi merakla bekliyoruz.

Konuyla ilgili açıklamaya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.offensive-security.com/offsec/backtrack-reborn-kali-linux/

Ayrıca grup tanıtım için yeni Kali için bir Teaser hazırladı. Teaser’ ı aşağıdan izleyebilirsiniz.

BackTrack Reborn – Kali Linux Teaser from MSHowto.org on Vimeo.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Onur Yüksektepeli - Chief Technology Architect | Micosoft MVP Onur Yüksektepeli Nephocraft firmasının kurucusu aynı zamanda kendi firmasında teknoloji çözümleri mimarıdır. 15 Yıldan fazla IT tecrübesi ile temel uzmanlık alanı olan Platform ve diğer teknolojiler için müşterilerine ürün ve hizmetler sunmaktadır. Microsoft MVP ünvanına sahip Onur Yüksektepeli birçok IT etkinliğinde aktif konuşmacı olarak ve IT topluluklarında yönetici olarak aktif rol üstlenmektedir. Nephocraft firmasın da yönetici olarak oluşturduğu çözümlerde yeni teknoloji gelişmelerini de göz önünde bulundurarak, müşterilerine esnek, yenilikçi, akıllı ve üretken iş çözümleri üretmektedir.Onur Yüksektepeli bulut, platform, data, devops, development gibi konularda aktif danışmanlık ve IT eğitmenliğine de devam etmektedir.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. çok güzel bir yazı dizisi ayrıca tanıtım filmine bayıldım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir