Avamar Root Password Resetleme
  1. Ana Sayfa
  2. Open Source

Avamar Root Password Resetleme

0

Her hangi bir sebepten dolayı Avamar’ın root şifresi kaybolmuş ya da ulaşılmaz halde olabilir. Bunu resetlemenin yolunu anlatacağım.Başlamadan evvel birkaç şeyden bahsedeyim Avamar yapı gereği açma ve kapatma prosedürleri olan bir sistem bu işlemde Avamar servisleri zarar görebilir ve mümkünse arayüzden Schedule servislerini durdurun ve hali hazırda aktif alınan bir backup olmasın.Avamar Suse Linux üzerinde çalışan bir sistem haliyle buradan sonraki adamlar Avamar dışında Linux üzerinde yapacağız.

Makinenin kapalı olduğunu farz ediyorum ve başlangıç ekranında boot options kısmına “init=\bin\sh” yazıp entera basıyoruz.

Daha sonra bu ekrana düşeceksiniz passwd root yazıp şifresini değiştiriyoruz. passwd admin yada hangi user ise. Bu ekrana root olarak düşeceğiniz için yetki sorunu olmayacaktır bu konuda.

Password değiştirme işlemi tamamsa tekrar reboot edip kendi haline bırakıp açılmasını bekliyoruz SSH bağlantısı geldikten sonra login olun.Diğer servisler kısa sürede açılacaktır GSAN’ın açılması uzun sürecektir burada son doğrulanmış Check Point’e dönmek gerekebilir.

İşlemler bu kadar.

-Ömer
Cheerss

Bu konuyla ilgili sorularınızı  linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz. 

Referanslar
www.mshowto.org 

TAGS: Suse, Linux, Avamar Password Reset

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

Yazar Hakkında

1993 yılında İstanbul'da doğdum. Üniversiteyi bitirdikten sonra çeşitli eğitimler aldım ve almaya devam ediyorum bugüne kadar DHL, Erdem Hastanesi, Netaş ve Glasshouse'da çalıştım. Şimdiler ise Vakıf Emeklilik'de sigorta sektöründe güvenlik ürünleri üzerine çalışıyorum.Hiç bir zaman hırslı bir insan olmadım her şey yalnızca eğlence için hobilerimin arasında yemek yapmak, balık tutmak bir şeyler okumak ve bilgili insanları dinlemek var. Linux'u ve yardımlaşmayı seviyorum Linux'da pek iyi değilim çünkü Linux çok geniş bir alan yazdıklarımla ya da Linux ile alakalı konuşmak ya da soru sormak isterseniz bash'ımla beraber. -Cheeers

Yorum Yaz