1. Ana Sayfa
 2. Üretici Teknolojileri
 3. Yerli E-posta Servisi Uzman Posta İle Verileriniz Şimdi Daha Güvenli

Yerli E-posta Servisi Uzman Posta İle Verileriniz Şimdi Daha Güvenli

featured

Gmail, Yahoo, Yandex ve Hotmail gibi ücretsiz e-posta servis sağlayıcıları, e-posta kullanıcılarına gizlilik ve güvenlik açısından neredeyse hiçbir şey sunmamasına rağmen, küresel çaptaki popülerliklerinden kaynaklı çok fazla kullanıcı sayısına sahiptir. Fakat e-posta verilerinize erişilmesi sizin için bir sorunsa, popüler e-posta servis sağlayıcılarının size vereceğinin aksine yüksek düzeyde gizlilik ve güvenliğe ihtiyaç duyuyorsanız, o zaman profesyonel bir e-posta servis sağlayıcısına ihtiyacınız var demektir.

Türkiye’nin ilk yerli e-posta servisi Uzman Posta gibi profesyonel bir e-posta hizmeti, ücretsiz e-posta servislerinin aksine tüm altyapısını Türkiye’de barındırarak güvenlik ve gizliliğin yanı sıra size birçok avantaj sunar. Uzman Posta’yı diğer e-posta servis sağlayıcılarından ayıran en önemli şey, Tükiye’nin ilk yerel bulut e-posta sağlayıcısı olmasıdır.

Resim-1

Yerli E-posta Nedir?

Yerli E-Posta’; güncel yasal mevzuatlara uygun şekilde %100 yerli sermayeli bir Türk şirketi tarafından sunulan ve tüm altyapısını Türkiye’de barındıran bir e-posta hizmetidir.

Küresel e-posta servislerinin (Gmail, Yahoo, Yandex, Hotmail vb.) verilerinize erişmesi sizin için sorunsa, yerli bir e-posta servisi kullanarak verilerinizin Türkiye sınırları içerisinde kalmasını sağlayabilirsiniz.

Nasıl mı?

Türkiye’nin ilk yerel bulut e-posta sağlayıcısı olan Uzman Posta tüm altyapısını Türkiye’de barındırarak, verilerinizi yüksek güvenlik katmanlarına sahip depolama alanlarında saklar. 

Uzman Posta İle Verileriniz Nasıl Daha Güvenli Hale Gelir?

Tüm altyapısını Türkiye’de barındıran ve %100 yerli bir e-posta servisi olan Uzman Posta, verilerinizi daha güvenli hale getirmek için aşağıdaki özelliklerin hepsini bünyesinde barındırır:

1. Şifreleme

Mesajlar ve bilgiler, yalnızca yetkili taraflarca erişilebilmesi için kodlanır.

2. İki faktörlü kimlik doğrulama (2FA)

İki aşamalı doğrulama olarak da bilinen 2FA, kullanıcıların kimlik bilgilerini doğrulamak için iki farklı kimlik doğrulama faktörü sağlanmasını gerektirir. Uzman Posta, yüksek güvenlik için şifrenize ek SMS destekli giriş katmanı oluşturur.

3. Uluslararası veri güvenliği standartları

Uzman Posta, veri depolama katmanları ve iletişim protokollerinde düzenli olarak gerçekleştirdiği PenTest’lerle altyapısının daima uluslararası veri güvenliği standartlarında olmasını sağlar.

4. Olası sızıntı riskleri

Uzman Posta e-posta hesaplarınıza karşı olağan dışı bir aktivite tespit ettiğinde, aktivite kaynağı hemen engellenir ve olası sızıntı risklerinin engellenmesi sağlanır.

5. Katı gizlilik yasaları

Verilerinizin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“KVK Kanunu”) uygun olarak işlenmesi hususunda uygun güvenlik düzeyini temin etmeye yönelik tüm teknik ve idari tedbirler sağlanır.

Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile çerçevelenen yeni mevzuata tam uyumludur. Uzman Posta’da barınan tüm e-postalar Türkiye sınırları içerisinde ve yüksek güvenlik katmanlarına sahip depolama alanlarında saklanır.

6. Gmail, Yahoo ve Outlook ile entegrasyon

Piyasadaki tüm popüler e-posta servisleri ile tam entegre çalışan Uzman Posta ile tarafınıza gönderilen tüm iletiler size ulaşmadan önce çok katmanlı güvenlik taramalarına tabi tutulur. 

7. Gelişmiş yetkilendirme

İşletmenize özel ip yetkilendirmeleri, hesaplarınıza özel gönderim kuralları, sadece kendi alan adına e-posta gönderebilme gibi gelişmiş yetkilendirmeler sayesinde veri güvenliğiniz standart bir e-posta hizmetine göre 20 kata kadar artar.

8. IP ve zaman tabanlı kayıt

Sadece hesap yöneticilerinin erişebileceği aktivite günlüklerinde tüm hesap işlemleri, kategoriler halinde düzenli olarak ip ve zaman tabanlı olarak kayıt altına alınır. Bu sayede olağan gibi görünen ancak sonradan fark edilen şüpheli işlemlerin kaynağının tespiti mümkün hale gelir.

Veri güvenliği ve gizliliği söz konusu olduğunda yüksek katmanlı önlemleriyle rakiplerinizden bir adım öne geçmenizi sağlayan Türkiye’nin ilk yerli e-posta servisi Uzman Posta, premium özellikleriyle de kullanıcılarına birçok avantaj sunar.

İşte Uzman Posta’nın sunduğu premium özelliklerden bazıları: 

 • Dinamik – Esnek Kota
 • Gelişmiş Karantina
 • Sürekli ve Kesintisiz Erişim
 • Ücretsiz  Taşıma ve DNS Desteği
 • Kişisel ve Ortak Takvim
 • Kişisel ve Ortak Adres Defteri
 • Görev Yönetimi
 • CalDAV & CardDAV Desteği
 • E-posta Gönderi Takibi ve Silinmiş E-posta Kurtarma,
 • Outlook vb. Mail Programları ile %100 Uyum
 • Karantina Bülteni
 • Beyaz & Kara Liste
 • Gelişmiş Antivirüs & Anti-Spam 
 • Alan Adına Özel E-Posta

Yukarıda belirtilen özelliklerin hepsi Uzman Posta kullanıcıları için anında otomatik olarak etkinleştirilir. 

Eğer siz de Türkiye’nin ilk yerel bulut e-posta sağlayıcısı olan %100 yerli e-posta servisi Uzman Posta’yı deneyimleyerek verilerinizin Türkiye sınırları içinde kalmasınız isterseniz, Uzman Posta web sitesinde bulunan ’30 Gün Ücretsiz Dene’ seçeneğine tıklayabilir ve 30 gün boyunca Uzman Posta’nın kesintisiz e-posta servisini deneyimleyebilirsiniz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı http://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: yerli e-posta, yerli e-posta hizmeti, uzman posta, uzmanposta, uzmanposta nedir, yerli e-posta nedir

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Servan Oral, 1991 yılında Diyarbakır’da doğdu. Üniversite öncesi öğrenimini Malatya’da tamamladı. Dicle Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunudur. .Net Developer olarak birçok firmada görev almıştır. MSHOWTO bünyesinde yazar olarak görev yapmaktadır. Uzmanlık alanları olan; Bilişim Güvenliği, Microsoft Azure, Microsoft Visual Studio, C# .Net, Asp.Net, Cloud Computing, Microsoft Azure SQL, Microsoft SQL Server, MVC .Net alanlarında yazarlık yapmakta ve etkinliklerde uzmanlık alanlarında konuşmacı olarak görev almaktadır. MCP sertifikası bulunmaktadır.

Yorum Yap