İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office 365
  3. Yeni OneDrive For Business – Masaüstünün Onedrive Olarak Ayarlanması

Yeni OneDrive For Business – Masaüstünün Onedrive Olarak Ayarlanması


Ruijie Teknoloji Günü

Yeni For Business – Masaüstünün Olarak Ayarlanması. Kullanıcının masaüstündeki bilgilerini doğrudan Onedrive for Business ile eşitleme yapabilmek için ilk olarak Onedrive uygulamasının kurulması ve ilgili hesap ile oturum açmak gerekir.


Resim-1

Ardından Onedrive For Business üzerinde Masaüstü1 diye bir klasör oluşturulur. Oluşturduğumuz bu klasörün konumu kopyalıyoruz.


Resim-2

Kopyalanan bu klasör yolunu, Hızlı Erişim tabından Masaüstüne sağ klik diyerek özellikler bölümüne geliyoruz. Açılan pencerede ise Konum (Location) butonuna tıklayarak kopyaladığımız klasör yolunu bu bölüme yapıştırıp, bu şekilde kaydedilir.


Resim-3

Böylece kullanıcı masaüstüne herhangi bir dosya eklediğinde doğrudan Onedrive for Business ile eşitlenmiş olacaktır.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

 

TAGs : onedrive, , , , , , , , , ,

Ruijie Teknoloji Günü
Yorum Yap

Yazar Hakkında

İSS, Global-BT, BilgeAdam firmalarında Teknik Destek Uzmanlığı, IT Danışmanlığı ve Sistem yöneticiliği yaptım. Bu sektöre gönül vermiş biri olarak en iyi yerlerde olmayı hedefliyorum. O yüzden "DAHA İYİSİ OLABİLİR" kelimesini hayatımdan çıkartmıyorum. Şuan ise PeakUp Information Technologies firmasından Cloud Technologies Consultant olarak çalışmaktayım. İlgilendiklerim ve üzerinde çalıştıklarım; MS Windows Server Ailesi, Sanallaştırma Platformları, Active Directory, Exchange Server, System Center ürünleri, Microsoft Cloud Çözümleri (OFFİCE 365, Azure ve OMS).

Yorum Yap