1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office 365
  3. Yeni Office 365 Planner Servisinin Önizlemesine Hazırlanın!

Yeni Office 365 Planner Servisinin Önizlemesine Hazırlanın!


VidyoConnect

Kısa bir süre önce, Office 365’te ekip çalışmasını düzenlemek için basit, görsel bir yöntem sağlayan Office 365 Planner’ı duyurduk. Planner, ekibinizin planlarını oluşturmalarını, çalışmalarını düzenleme ve atamalarını, dosya paylaşmalarını, kimin ne üzerine çalıştığı hakkında sohbet etmeleri ve ilerlemelerine dair güncel bilgi edinmelerini kolaylaştırma üzerine tasarlandı.

Bugün yeni bir haberi sizlerle paylaşıyoruz. Planner’ın önizlemesi, Office 365 müşterileri için hesaplara aktarılmaya başlandı. İlk sürüm (First release) programına katılmış olan Office 365 yöneticileri, abonelik için kullanılabilir olduğunda önizlemeyi nasıl kuracaklarını açıklayan bir e-posta alacaklar. Sistem yöneticileri gerekli adımları uyguladıktan sonra kullanıcılar, Office 365 ana sayfasından Planner’ı kullanmaya başlayabilirler.

Önizlemeye katılmayı planlıyorsanız, Planner’ın geleceğini biçimlendirirken sizden yardım isteyeceğiz! Planner’ı birlikte geliştirmeye devam edebilmemiz için lütfen geribildirim ve önerilerinizi UserVoice üzerinden bize gönderin.

Sıkça Sorulan Sorular

Hangi Office 365 planları Planner önizlemesinin koşullarını karşılıyor?

Planner önizlemesi, şu planları kullanan ilk sürüm müşterilerine sunulmaktadır:

Office 365 Kurumsal E1, Office 365 Kurumsal E3, Office 365 Kurumsal E4, Office 365 Kurumsal E5, Office 365 Eğitim, Office 365 Eğitim E3, Office 365 Eğitim E4, Office 365 İş Başlangıç, Office 365 İş Ekstra.

Planner, Office 365 aboneliğimde ne zaman kullanılabilir olacak?

Bugünden itibaren Planner önizlemesi Office 365 İlk Sürüm müşterileri için yayınlanmaya başlanacak; uygun abonelerin BT yöneticilerinin önizlemeyi kurmak için birkaç adımlık bir işlem yapması gerekecek. Önizlemenin tüm dünyadaki İlk Sürüm müşterilerini kapsayacak yayınının önümüzdeki birkaç hafta içinde tamamlanacağını öngörüyoruz. Planner’ın genel olarak nitelikleri karşılayan tüm Office 365 ticari ve akademi müşterilerine 2016 içinde sunulmasını öngörüyoruz.

Planner, Office 365 Groups’la entegre çalışıyor mu?

Office 365 Groups, bireylerin genel ya da özel gruplarını kolayca oluşturmalarını sağlayan bir altyapı hizmetidir. Planner’da oluşturulan her yeni plan, otomatik olarak yeni bir Office 365 Grubu yaratır. Ayrıca, önceden var olan her Office 365 Grubu’na ilişkili bir plan gönderilir.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

http://blog.microsoft.com.tr

www.mshowto.org

VidyoConnect
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Emre Aydın, Üniversite öncesi tüm öğrenimini İstanbul’da, üniversite öğrenimini ise Kocaeli'nde tamamladı. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) Işık Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Üniversite sonrası Metis, Microsoft Türkiye, BilgeAdam gibi bilişim sektörünün farklı firmalarında Çözüm Danışmanı, Birim Müdür Yardımcı ve Birim Müdürü olarak görev almıştır. Son olarak Comparex Türkiye'de Birim Müdürü olarak çalışmış ve sonrasında tekrar Microsoft Türkiye çatısı altında Office 365'ten sorumlu teknik çalışan olmuştur. Uzmanlık alanı olan Microsoft Exchange Server, Office 365, Microsoft EMS, Windows Server ve Microsoft Azure konularında birçok kişi ve firmaya teknik eğitim vermiştir. Özellikle  Türkiye’nin önde gelen firmalarında Mesajlaşma Teknolojileri üzerine başarılı projelere imza atmıştır. Türkiye'nin en büyük ve uzun soluklu bilişim portali olan MSHOWTO’yu 2005 yılında kurmuş, portalin isim ve fikir babası olmuştur. Halen MSHOWTO’da yönetici olarak portalın birçok kişiye ulaşmasında önemli bir görev üstlenmektedir. Microsoft Office 365 alanında MVP olan Emre Aydın, Türkiye’de 11 kez üst üste MVP seçilebilme başarısı gösteren iki MVP’den birisidir. Birçok üniversite, etkinlik ve lansmanda konuşmacı, moderatör olarak yer almıştır. Sahip olduğu bazı sertifikalar: MVP | Office 365 | Since 2006 MCT | Since 2005 MCSD | Azure Solutions Architect MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform MCSA | Office 365, Server 2012, Server 2016, Cloud Platform MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM P-Seller Intelligent Cloud | EMS Amazon | AWS Certified Solutions Architect - Associate

Yorum Yap