İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Windows 10
  3. Windows 10’da Çoklu Masaüstü Özelliği

Windows 10’da Çoklu Masaüstü Özelliği


SAFİR

Windows 10 ile birlikte gelen özelliklerden biri olan Masaüstü özelliği Windows 10 kullanıcıların işine bir hayli yaracak gibi. Yeni bir masaüstü açarken, Windows + TAB  yapmanız yeterli olacaktır.


Resim-1

Sağ alt kısımda “New Desktop” seçeneğine tıklıyoruz. Bize birden fazla Desktop oluşturuyor.


Resim-2

3 adet örnek Desktop oluşturdum. Mesela Desktop 3’deki bir klasörü sürükle bırak yöntemi ile desktop1 veya Desktop 2 ye aktarabiliriz.

Windows + CTRL  ile sol ya da sağ yön tuşlarını kullanarak Desktop’lar  arası geçişler yapabiliyoruz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

İSS, Global-BT, BilgeAdam firmalarında Teknik Destek Uzmanlığı, IT Danışmanlığı ve Sistem yöneticiliği yaptım. Bu sektöre gönül vermiş biri olarak en iyi yerlerde olmayı hedefliyorum. O yüzden "DAHA İYİSİ OLABİLİR" kelimesini hayatımdan çıkartmıyorum. Şuan ise PeakUp Information Technologies firmasından Cloud Technologies Consultant olarak çalışmaktayım. İlgilendiklerim ve üzerinde çalıştıklarım; MS Windows Server Ailesi, Sanallaştırma Platformları, Active Directory, Exchange Server, System Center ürünleri, Microsoft Cloud Çözümleri (OFFİCE 365, Azure ve OMS).

Yorum Yap