İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Haberler
 3. Yeni Dönem MVP’lerden Hasan Dimdik İle Gerçekleştirdiğimiz Röportaj

Yeni Dönem MVP’lerden Hasan Dimdik İle Gerçekleştirdiğimiz Röportaj


Yeni Dönem ’lerden İle Gerçekleştirdiğimiz Röportaj. Yeni dönemde MVP seçilen ile yaptığımız röportajı sizler ile paylaşıyoruz. Son zamanlarda neler yaptığını ve özellikle MVP unvanına layık görülene kadar yaşadıklarını bizler ile paylaşmasını rica ettik. Oda sağ olsun bizi kırmadı ve aşağıdaki röportaj ortaya çıktı. Keyifli okumalar.

Kendinizi çok kısa tanıtır mısınız?

Ben Hasan Dimdik. 1987 Tokat doğumluyum. Uzun yıllar İzmir’ de yaşadıktan sonra İstanbul’a taşındım ve Türkiye’nin en büyük AR-GE firması olan NETAŞ’ da Sistem Admin’i olarak çalışıyorum. Zamanımın çoğunu yeni çıkan teknolojileri takip ederek ve makale okuyarak geçiriyorum. Çalışmalarımdan kalan zamanda, koşu, vücut geliştirme, strateji oyunları ve kitap okumak hobilerim arasında yer alıyor diyebiliriz.

Microsoft’un da desteklediği önemli Bilişim bir portali olan MSHOWTO Bilişim Topluluğunda ne kadar zamandır bulunuyor ve neler yapıyorsunuz?

MSHOWTO Ailesi ile tanışmam 2014 yılında MSHOWTO kurucusu Emre Aydın hocamızla tanışmam sayesinde oldu. O günden beri elimden geldiğince ve dilim döndüğünce bilgi ve birikimlerimi bu güzel aile bünyesinde paylaşıyorum. Geçmiş yıllara baktığımızda genel olarak Active Directory ve Exchange Server makalelerine yer verdim. Son yıllarda ise sektörün bulut bilişime hızlı geçmesi ve aynı paralellikte Mobilitenin hızlı şekilde artması ile makale paylaşımımı bu yöne çevirdim. Özellikle, Enterprise Mobility Suite kapsamında yer alan Microsoft Intune, Azure RMS ve Azure Active Directory Premium konularında paylaşımlarda bulunuyorum. Bunun yanı sıra Microsoft Azure, Microsoft OMS gibi konularda da yazılara yer veriyorum. Ayrıca MSHOWTO yönetim kadrosunda yer almaktayım.

Yönetim tarafında ise topluluğa yeni neler sağlayabiliriz, üyelerimize ve bizi takip edenlere daha iyi neler yapabilir gibi konularda toplantılar düzenleyip gerekli aksiyonları alıyoruz.

Microsoft en değerli kişiler grubuna katıldınız. Bu gruba davet edilmeden önce neler yaptınız?

İlk olarak Enterprise Mobility alanında MVP unvanına layık görüldüğüm için çok mutluyum. Bu ödülü alabilmek için uzun zamandır çalışmalar yapıyorum. Biraz açacak olursak makale yazmak, web seminerleri, Üniversite Seminerleri bunların arasında yer almaktadır.

Bu gruba katılmanız ile birlikte Global birçok teknoloji uzmanına, kaynağa ya da birçok Microsoft çalışanına ulaşmanız çok daha kolay hale gelecek. Elinizde ki bu yeni imkânlar ile neler yapmayı planlıyorsunuz?

İlk olarak bu kadar büyük ve değerli bir bilgi havuzuna erişmek beni mutlu etti. Bu imkânları daha kaliteli yazılar yazmak için kullanacağım. Ayrıca ürünlerde gördüğüm eksikleri bildirmeyi de kendime görev olarak görüyorum.

Özellikle Microsoft teknolojilerinde kendini geliştiren bu isin görece başındaki kişilere neleri yapmalarını önerirsiniz.

Teknolojinin gelişimini yakından takip ettiyseniz yavaş gelişen teknoloji son senelerde süratli olarak birçok alanda gelişmekte ve bu durum yeni ürünlerin takibini zorlaştırmaktadır. İlk takviyem sürekli güncel bilgileri ve kaynakları takip etmeleri. Ayrıca bilişim maalesef sadece okumakla olmuyor. Okudukları her şeyi test etmelerini öneririm.

Hayatı Her zaman Güncel Yaşamanız Dileğiyle…

Hasan DİMDİK

Enterprise Mobility MVP

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Emre Aydın, Üniversite öncesi tüm öğrenimini İstanbul’da, üniversite öğrenimini ise Kocaeli'nde tamamladı. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) Işık Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Üniversite sonrası Metis, Microsoft Türkiye, BilgeAdam gibi bilişim sektörünün farklı firmalarında Çözüm Danışmanı, Birim Müdür Yardımcı ve Birim Müdürü olarak görev almıştır. Son olarak Comparex Türkiye'de Birim Müdürü olarak çalışmış ve sonrasında tekrar Microsoft Türkiye çatısı altında Office 365'ten sorumlu teknik çalışan olmuştur. Uzmanlık alanı olan Microsoft Exchange Server, Office 365, Microsoft EMS, Windows Server ve Microsoft Azure konularında birçok kişi ve firmaya teknik eğitim vermiştir. Özellikle  Türkiye’nin önde gelen firmalarında Mesajlaşma Teknolojileri üzerine başarılı projelere imza atmıştır. Türkiye'nin en büyük ve uzun soluklu bilişim portali olan MSHOWTO’yu 2005 yılında kurmuş, portalin isim ve fikir babası olmuştur. Halen MSHOWTO’da yönetici olarak portalın birçok kişiye ulaşmasında önemli bir görev üstlenmektedir. Microsoft Office 365 alanında MVP olan Emre Aydın, Türkiye’de 11 kez üst üste MVP seçilebilme başarısı gösteren iki MVP’den birisidir. Birçok üniversite, etkinlik ve lansmanda konuşmacı, moderatör olarak yer almıştır. Sahip olduğu bazı sertifikalar: MVP | Office 365 | Since 2006 MCT | Since 2005 MCSD | Azure Solutions Architect MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform MCSA | Office 365, Server 2012, Server 2016, Cloud Platform MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM P-Seller Intelligent Cloud | EMS Amazon | AWS Certified Solutions Architect - Associate

Yorum Yap

Yorumlar (11)

 1. Tebrik ederim hayirli olsun

 2. 4 sene önce

  Tebrikler kardeşim, nice başarılara olsun.

 3. Hocam tebrik ederim, darısı başımıza 🙂

 4. 4 sene önce

  Kutlarım oğlum yolun aydınlık olsun.seninle gurur duyuyorum

 5. 4 sene önce

  Tebrikler Hasan.

 6. Hasan tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.