1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Microsoft’tan Sihirli Değnek


0

Yazılım devi Microsoft, kendi oyun konsolü olan Xbox’ta kullanılacağı tahmin edilen bir teknolojinin patentini aldı. Biyometrik Sensör adı verilen ve sihirli değnek (Magic Wand) olarak tanımlanan cihaz ya da teknolojinin elle yapılan hareketleri elektronik ortama aktarma işlevine sahip olduğu ortaya çıktı. ABD’de patent başvurusunda bulunan Microsoft, konu hakkında bir açıklama yapmadı. Yapılan başvuru özellikle Xbox sahiplerini heyecanlandırdı. Çünkü bu tip özellikler genelde Nintendo’nun Wii oyun konsolunda bulunuyordu. Yeni cihaz ile ilgili resmi açıklamanın Los Angeles’ta Haziran ayında yapılacak E3 oyun fuarında yapılması bekleniyor.

Microsoft CEO’su Steve Ballmer daha önce yaptığı bir açıklamada ‘önümüzdeki ay duyuracağımız yeni ürünle ilgili dikkatinizi çekerim’ demişti. Yeni ürünün patentte geçen cihaz olduğu sanılıyor.

Kaynak: teknolojide.com

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

Yazar Hakkında

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz