1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. XBOX’da IE ile İnternet Keyfi – XBOX’dan Internete Nasıl Girilir

XBOX’da IE ile İnternet Keyfi – XBOX’dan Internete Nasıl Girilir


VidyoConnect

Microsoft Xbox daki geliştirmelerine hız kesmeden devam ediyor. Bir süredir beta program olarak sunulan Xbox dashboard’u 23 ekim itibari ile son kullanıcıya sunuldu. Xbox live hizmetleri ile sadece bir oyun hizmeti olmadığını kanıtlayan Xbox artık içerisinde Internet Explorer’ ı da barındırıyor. Kinect entegrasyonu ile gelen XBOX IE uygulaması doğal kullanım mantığı ile sesli olarak arama yapabilecek internet Explorer’ı klavye bağımsız olarak Xbox üzerinden kullanabileceksiniz. Tabiki seçenek olarak IE yi Xbox game padinizden veya Xbox’unuza klavye Mouse bağlayarak da kullanma seçenekleriniz mevcut.


Resim-1

Yeni gelen güncelleme ile birlikte dashboardumuzdan Facebook ve Twitter uygulamaları da kalktı bu uygulamalara artık internet Explorer ımızdan erişebiliyor olacağız.


Resim-2

XBOX getirdiği yeniliklere beraber hem oyun hem eğlence hemde bilgiye erişim ortamımız olarak bize birçok kullanım avantajı sağlamaya devam edecek gibi.

Herkese bol eğlenceler;

Gamertag: oyuksektepeli

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

VidyoConnect
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Onur Yüksektepeli - Chief Technology Architect | Micosoft MVP Onur Yüksektepeli Nephocraft firmasının kurucusu aynı zamanda kendi firmasında teknoloji çözümleri mimarıdır. 15 Yıldan fazla IT tecrübesi ile temel uzmanlık alanı olan Platform ve diğer teknolojiler için müşterilerine ürün ve hizmetler sunmaktadır. Microsoft MVP ünvanına sahip Onur Yüksektepeli birçok IT etkinliğinde aktif konuşmacı olarak ve IT topluluklarında yönetici olarak aktif rol üstlenmektedir. Nephocraft firmasın da yönetici olarak oluşturduğu çözümlerde yeni teknoloji gelişmelerini de göz önünde bulundurarak, müşterilerine esnek, yenilikçi, akıllı ve üretken iş çözümleri üretmektedir.Onur Yüksektepeli bulut, platform, data, devops, development gibi konularda aktif danışmanlık ve IT eğitmenliğine de devam etmektedir.

Yorum Yap