İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Server 2012
  3. WinRM HTTPS Interface Yapılandırması – Bölüm 2

WinRM HTTPS Interface Yapılandırması – Bölüm 2

İkinci bölümde gerekli olan sertifika gereksinimleri lokal bir CA üzerinden talep edilecektir. CA Web hizmetine bağlanılır ve aşağıdaki adımlar izlenerek sertifika talebi gerçekleştirilir.


Resim-1


Resim-2


Resim-3


Resim-4

Bu adımda daha önce Web Server sertifikası duplicate edilerek oluşturulmuş olan sertifika seçilir ve boşluklar doldurulur. En önemli kısım Name kısmının Netbios veya FQDN şeklinde girilmesidir.


Resim-5

Sertifika oluşturulduktan sonra ilgili makine üzerindeki Current User içerisinde bulunur. Bu sertifika Private Key ile birlikte Export edilerek Computer Account içerisindeki Personel alanına tekrardan Import edilir.


Resim-6


Resim-7


Resim-8

Sertifika üzerindeki SubjectName kontrol edilir.


Resim-9

Son olarak ilgili sertifikanın Thumbprint numarası kaydedilir ve WinRM aşağıdaki komut ile HTTPS üzerinden yapılandırılır.


Resim-10

Listener PowerShell üzerinden sorgulandığında HTTPS üzerinden çalıştığı doğrulanır.


Resim-11

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Anıl ERDURAN, Istanbul'da dogdu. Profesyonel olarak 6 senedir, toplamda 8 senedir bilişim sektöründe çalısmaktadır. Üniversite egitimiyle birlikte sektörde çesitli kurumlarda sistem uzmanı pozisyonlarında görev yaptı. Halen Bilge Adam Bilgi Teknolojileri Akademisi'nde Sistem/Network eğitmeni olarak çalışmaktadır. Microsoft ürün ailesi ve network altyapıları ile ilgili çeşitli community ve basılı yayında how-to belgeleri hazırlamaktadır. Sahip olduğu sertifikalar MCSE+S+M 2003 CISCO CCNA JUNIPER JNCIA-ER MCITP MCT

Yorum Yap