İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Windows 7
  3. Windows Vista’da Network Yazıcılarınızı da Kullanın!

Windows Vista’da Network Yazıcılarınızı da Kullanın!

Windows ağ üzerinde başka bir makine üzerinde bulunan yazıcıyı tanıtmak istediğinizde yapmanız gereken ek adımlar bulunmaktadır. Bu sorun genelde üretilen yazıcı sürücülerinin (kullanıcı hesap denetimi) ile uyumsuzluğundan kaynaklanır. Ağ üzerinden bir yazıcıya bağlanmak isterken  “. ” uyarı mesajı ile karşılaşabilirsiniz.

Bu aşamada port yönlendirme işlemi ile yazıcıyı bilgisayarınıza bağlamanız gerekir. Sisteme ilk olarak yazıncının Vista uyumlu sürücüsünü kurduktan sonra UAC geçici olarak kapalı duruma getirmelisiniz.

1. Denetim masasında Dosya menüsünden > Sunucu özelliklerine tıklayın (dosya menüsüne ulaşmak için klavyede Alt tuşuna bir defa basmanız yeterli olacaktır).

Vista Printer
Şekil-1

2. Gelen menü de bağlantı noktası tabına geçin ve bu bölümde yeni bir bağlantı noktası ekle butonuna basın.


Şekil-2

3. Yeni açılan pencerede local port seçili kalır ve yeni bağlantı noktası seçeneği seçilir.


Şekil-3

4. Bu bölümde yazıcı hangi bilgisayar üzerindeyse yolu yazılır.


Şekil-4

5. Sonrasında tamam tuşlarıyla pencereleri kapatın. Denetim masası yazıcılar bölümünde Vista uyumlu olarak kurmuş olduğunuz yazıcının üzerine sağ tıklayın ve özelliklerine gelin. Bu bölümde bağlantı noktaları tabında bağlamış olduğumuz yazıcının yolunu görmeniz gerekecektir. Kutucuğu işaretledikten sonra tamam diyerek bu pencereleri kapatabilirsiniz.


Şekil-5

6. İşlem sonlandıktan sonra bir sınama sayfası gönderin ve yazıcınızı test edin.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1983 yılında Balıkesirde doğdum. Orta öğrenimi İstanbul da bitirdim. Karadeniz Teknik Üniversitesi Fizik bölümünden mezun oldum. 5 yıldır bilişim sektöründe çalışıyorum. MCP, MCSA,MCSE sertifikalarına sahibim.

Yorum Yap