1. Anasayfa
 2. Haberler

Windows Mobile 7 Açıklanıyor


0

Windows Mobile 7 sonunda geliyor! Peki bu yeni işletim sistemi Microsoft’u kurtaracak mı? Microsoft yeni nesil mobil işletim sistemi olan Windows Mobile 7’yi açıklayacak. Barselona’da düzenlenecek olan Mobile World Congress’te yapılacak olan sunumda, Microsoft’un uzun süredir beklenen yeni işletim sistemi ortaya çıkacak. Microsoft’un oldukça geri kaldığı cep telefonu pazarında yapmayı planladığı büyük atılım, yeni cep telefonu işletim sistemi ve yepyeni cep telefonlarıyla birlikte gerçekleşecek. Dokunmatik arayüzün Zune HD’de görülen arayüze benzediği konuşulanlar arasında.

Ancak arayüzden daha ötesi var, optimize gelişmiş teknik özellikler açıklanacak. Microsoft’un mobil işletim pazarındaki payı şimdilik sadece yüzde 9’du. Windows Mobile 6.5’ın oldukça geç çıktığı için büyük bir etki oluşturmadığı ve bu payın yüzde 7.9’a düştüğü gözlemlendi.

Nokia yüzde 44.6, RIM (BlackBerry) yüzde 20.8, Apple yüzde 17.1 ile payını arttırdı. Android ise yüzde 2’den yüzde 3.5’a yükseldi. Linux ise yüzde 4.7’de.

Bilgi için: Microsoft
Telefon: (212) 258 59 98 pbx

Kaynak: veteknoloji.com

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir