1. Anasayfa
 2. Haberler

Windows Live, 20 Büyük Web Sitesiyle Anlaştı!


0

Microsoft, 20 büyük web sitesiyle yaptığı anlaşmayla ağını genişleterek Windows Live kullanıcılarına daha fazla yenilik sağlamış oldu. Microsoft, Windows Live yazılımı ile, Facebook, Last FM ve Digg gibi sanal ağ hizmeti sağlayan 20 büyük web sitesiyle anlaşarak erişimi kolaylaştırdı. Microsoft böylece internet kullanıcılarının deneyimlerini kolaylaştırma konusundaki uygulamalarına yenisini katmış oldu. Bu uygulama ile, sosyal ağ kullanıcıları, Windows Live üzerindeki diğer sitelerde bulunan profil içeriklerinin güncellemesini paylaşabilecekler, sınırsız bir paylaşım alanı bulabilecekler.

Windows Live Messenger ve Hotmail gibi servisleri de içinde bulunduran Windows Live, Avrupa’nın en gözde 12 web sitesiyle anlaşma yaparak, sanal bir merkez görevi görüyor, sürekli güncelliğini sağlıyor.

Windows Live kullanıcıları, LinkedIn, Hi5 ve Facebook, Tagged gibi sosyal ağ içerikli sitelerdeki arkadaşlarını Windows Live’a davet edebilecekler ve profil içeriklerini güvenli bir ortamda paylaşıma sunabilecekler.

Microsoft ayrıca yerel hizmet veren internet topluluk sitelerine de bağlantı sağlamaya başladı. Böylece farklı ülkelerdeki topluluklara erişim sağlanacak. Türkiye’deki MySpace kullanıcıları, profil bilgilerini Windows Live ile güncelleyebilecekler, Dada, Dailymotion, Last.fm gibi sitelere de erişim çok daha kolay sağlanacak.

Windows Live Spaces, Windows Live SkyDrive, Windows Live Photos, Windows Live Messenger, Windows Live Mobile siteleri hali hazırda, Microsoft hizmetlerinden faydalanan siteler olarak biliniyor. Böylece, kullanıcılar, nerede olurlarsa olsunlar, hangi bilgisayardan bağlanırsa bağlansınlar, bu hizmetlerden aynı şekilde faydalanabiliyorlar. Yaptığı 20 site anlaşmasıyla Microsoft, bu hizmet ağını daha da genişletti ve kullanıcılarına daha fazla kolaylık sağlamış oldu.

Türkiye’de Windows Live kullanımı ise 29 milyon civarında bulunuyor. Bu rakam, Türkiye’nin Windows Live’ı tercih ettiğini ve yaygın olarak kullandığını gösteriyor. Windows Live kullanımında Türkiye, Brezilya’dan sonra dünya ikincisi olarak sıralanıyor.

Kaynak: bilisimhaber.com

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir