1. Anasayfa
 2. Windows 7

Windows Intune Nedir


0

Windows Intune, basitleştirilmiş bilgisayar yönetimi ve bununla beraber artan üretkenlik sloganıyla hayatımıza yeni yeni girmeye başlayan bir Microsoft bulut (cloud) servisidir. Windows Intune karmaşık iş yönetimini basitleştirir, kullanıcılara en üst düzeyde çalışma imkanı sunar.Ayrıca Windows Intune tek bir web konsolu üzerinden güvenlik ayarlarını yönetebilir ve tabii ki de bulut tabanlı bir yönetim imkanı sağlar.Nedir bu bulut peki?

Yeni çağın trendi olacak bu kavramla birlikte tüm bilinen uygulamalar bulutlara yani online ortama taşınıyor. Office tarafında buna en güzel örneği ise, Office 2010 Web uygulamalarını verebiliriz. Office’in başlıca uygulamaları olan Word,Powerpoint,Excel,Outlook’u artık internet üzerinden de kullanabilirsiniz.Windows Intune ile Windows 7 Enterprise’ın tüm özelliklerini en iyi şekilde kullanabilmek de mümkün.

Windows Intune neler yapıyor?

Şimdi bir düşünün: Şirket sahibi olarak farklı lokasyonlarda hizmet vermektesiniz. Çoklu bilgisayar konfigürasyonunuz var ve kaynaklar da kısıtlı.Farklı lokasyonlarda bile olsanız Windows cloud servislerinin, Windows yazılımlarının, site tool’larının birbiriyle uyumu sayesinde kaynaklarınızı daha verimli kullanabileceksiniz. Local’deki işlerinı yarattığı yükü, bulutlara taşımak şirketleri rahatlatır olsa gerek.

Windows Intune’un yararları

Update yönetimi

Microsoft güncelleştirmelerini ve servis pack’lerini Windows Intune’dan yerel bilgisayarlarınıza doğru, merkezi olarak yönetin. IT’lerin iş yükünü azaltacak bir faktördür.

Malware’lerden korur

Microsoft malware protection engine tabanlı merkezileştirilmiş koruma imkanı sağlar. Microsoft Forefront ve Microsoft Security Essentials gibi bazı teknolojileri de kullanır.

Proaktif bir şekilde bilgisayarlarınızı izleyin.

Zararlı yazılım tehditlerininden anında haberiniz olur. Böylece, işinize zarar gelmeden sorunu tanımlayıp çözmenize katlı sağlar.

Uzaktan Yardım

Lokasyondan bağımsız, her daim bilgisayarlarınızda oluşabilecek sorunları çözer.

Donanım ve yazılım gelişmelerini izleyin

İşinizde etkili bir şekilde kullanabileceğiniz donanım ve yazılım değerlerini izleyin.

Güvenlik politikalarını belirleyin

Merkezi olarak update’leri, firewall ve malware korumalarını tüm bilgisayarlar için, şirket ağında olmasalar bile  ayarlayın.

All in One Çözümler

Windows Intune, bilgisaar yönetiminden, malware korumasına, Windows upgrade’den çok daha fazlasına tek bir step ile geniş kapsamlı çözüm sunuyor.

Windows Intune ile kolay başlangıç

Kurumsal IT altyapısı gerekmeyecek şekilde dizayn edilmiştir. Windows Intune bulut (cloud) servisini kullanabilmek için server kurulumu gerekmemektedir.

Kolay ödeme

Windows Intune, tahmini aylık ödeme döngüsü ile işinizde daha doğru harcama tahmini yapma imkanı sunuyor.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 1
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir