1. Ana Sayfa
  2. Windows 7
  3. Windows 7 God Mod Nasıl Açılır?

Windows 7 God Mod Nasıl Açılır?

Windows 7’nin bizi yoran yönlerinden birisi olan denetim masasının kategorize edilmiş olmasıdır. Bu kategorize edilmiş halini beğenmeyen kullanıcılar için windows 7’nin gizli bir mod’u bulunmaktadır. Buna adı verilmekte ve bu mod, bizlere tüm yönetim araçlarını tek bir pencerede sunmaktadır. Bunlara Bakım ve Donatılar bölümündeki bir çok özellikte bulunmaktadır.

Aşağıdaki maddeleri uygulayarak Windows 7’de god mod’u aktif hale getirebilirsiniz.

1. Masaüstü’nde ya da istediğiniz bir yerde bir klasör oluşturun.

god mod
Resim-1

2. Oluşturduğunuz klasörün adını GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C} olacak şekilde değiştirin. Klasörün Denetim masası  ikonu gibi değiştiğini göreceksiniz.


Resim-2

3. Pencereyi açtığınızda 300’e yakın yönetim seçeneği göreceksiniz. Artık çok daha rahat bir şekilde istediğiniz yönetim aracına ulaşabilirsiniz.


Resim-3

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

Understanding Windows 7’s ‘GodMode’

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Ahmet MUTLU 1976'da İzmir'de doğdu. Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans mezunu. 1994 yılında bilgisayar ile tanıştıktan sonra şirketlerin IT departmanlarında çalıştı. 1.5 yıl bir eğitim merkezinde Microsoft MCSE eğitmenliği yaptı. 5.5 Yıl Birim Bilgi Teknolojileri T.A.S'nde Teknik Destek Takım Lideri olarak çalıştıktan sonra,Mayıs 2010 tarihinden itibaren Superonline Bünyesinde çalışmaya başladı. 2007'den beri çeşitli community'ler de yaptığı çalışmalardan dolayı Virtualization dalında Microsoft Most Valuable Professional ödülüne layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP-Virtualization MCT MCSE:2003 M-S MCSA:2003 M-S MCTS: Vista Configuration CCNA

Yorum Yap