1. Anasayfa
 2. Windows 7

Windows 7 God Mod Nasıl Açılır?


0

Windows 7’nin bizi yoran yönlerinden birisi olan denetim masasının kategorize edilmiş olmasıdır. Bu kategorize edilmiş halini beğenmeyen kullanıcılar için windows 7’nin gizli bir mod’u bulunmaktadır. Buna God mod adı verilmekte ve bu mod, bizlere tüm yönetim araçlarını tek bir pencerede sunmaktadır. Bunlara Bakım ve Donatılar bölümündeki bir çok özellikte bulunmaktadır.

Aşağıdaki maddeleri uygulayarak Windows 7’de god mod’u aktif hale getirebilirsiniz.

1. Masaüstü’nde ya da istediğiniz bir yerde bir klasör oluşturun.

god mod
Resim-1

2. Oluşturduğunuz klasörün adını GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C} olacak şekilde değiştirin. Klasörün Denetim masası  ikonu gibi değiştiğini göreceksiniz.


Resim-2

3. Pencereyi açtığınızda 300’e yakın yönetim seçeneği göreceksiniz. Artık çok daha rahat bir şekilde istediğiniz yönetim aracına ulaşabilirsiniz.


Resim-3

Bu konuyla ilgili sorularınızı alt kısımda bulunan yorumlar alanını kullanarak sorabilirsiniz.

Referanslar

Understanding Windows 7’s ‘GodMode’

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 1
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 1
  k_zd_m_
  Kızdım!

Ahmet MUTLU 1976'da İzmir'de doğdu.Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans mezunu. 1994 yılında bilgisayar ile tanıştıktan sonra şirketlerin IT departmanlarında çalıştı. 1.5 yıl boyunce yetkili Microsoft ve Cisco eğitim merkezinde eğitmenlik yaptı. 5.5 Yıl Birim Bilgi Teknolojileri T.A.S'nde Teknik Destek Takım Lideri olarak çalıştıktan sonra, Mayıs 2010 tarihinden itibaren SuperOnline bünyesinde çalışmaya başladı. 2007'den beri çeşitli community'ler de yaptığı çalışmalardan dolayı Virtualization dalında Microsoft Most Valuable Professional ödülüne layık görülmüştür. Halen Turkcell grup bünyesinde büyük müşteri portföyünde Pre-Sales Manager olarak çalışmaktadır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir