1. Ana Sayfa
  2. Server 2019
  3. Windows Admin Center (WAC) – Azure Security Center Yapılandırma

Windows Admin Center (WAC) – Azure Security Center Yapılandırma

windows-admin-center
SAFİR

üzerinden Azure üzerinde yapabileceğimiz işlemlere devam ediyoruz.Bu yazımızın konusu Windows Admin Center üzerinde bulunan sunucularımın üzerinden izlenme adımlarını sizlere aktaracağım.

Azure Security Center, şirket içerisinde veya genel bulut yapılarında tutmuş olduğunuz veri merkezlerinizin güvenliğini artırmak için Azure tarafından sunulan altyapı güvenlik yönetim sistemidir.

Resim – 1

Ücretli – ücretsiz hizmetler ile alakalı detayları aşağıdaki link üzerinden kontrol edebilirsiniz.

https://azure.microsoft.com/en-us/pricing/details/security-center/

Sırası ile işlemlere başlıyorum.

Ilk olarak Windows Admin Center konsoluma giriş yapıyorum.Azure Security Center‘a ekleyeceğim sunucumun Server Manager konsolunu açıyorum ve Azure Security Center linkine tıklıyorum.

Resim – 2

Karşıma aşağıdaki şekilde bir ekran gelecek “Sign into Azure and Set up” butonuna tıklıyorum.

Resim – 3

Sağ panelde aşağıdaki şekilde bir ekran karşıma çıkacak gerekli seçimlerimi yaparak Set up butonu ile işlemi başlatıyorum.

Resim – 4

Aşağıda gördüğünüz şekilde islem tamamlandı ve artık sunucumun güvenlik ile alakalı işlemlerini Windows Admin Center > Eklediğimiz Sunucu > Azure Security Center üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Resim – 5


Resim – 6

Windows Admin Center üzerinde bulunan sunucumu nasıl Azure Security Center hizmetine ekeyeceğimizi anlatmaya çalıştım.

Serinin diğer yazısında görüşmek üzere…

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: Windows Admin Center, , Azure Security Center, ,

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Safranbolu doğumludur. İş hayatına profesyonel olarak 2010 yılında Şekerbank bünyesinde sistem uzman yardımcı olarak başlamıştır. Yurtiçi ve yurtdışı bir çok projede görev almıştır. Şuan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’n de özel bir firmada sistem yöneticisi olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

Yorum Yap