1. Ana Sayfa
  2. Server Ailesi

GPO ile Windows Firewall (Güvenlik Duvarı) Kapatma

GPO ile Windows Firewall (Güvenlik Duvarı) Kapatma
+ - 0

Merhaba, bu yazımızda GPO ile etki alanı içinde işletim sistemlerinin güvenlik duvarını kapatma konusuna bakacağız. Ağ dışında kullanılan bilgisayar varsa bu işlemi yapmadan önce tasarımınızı ona göre yapmalısınız. Biz senaryomuzda etki alanının tamamı için Windows Firewall‘u kapatacağız.

İlk olarak GPO Management da Default Domain Policy‘e sağ tıklayıp Edit butonuna tıklıyoruz.


Resim-1

Karşımıza gelen ekranda sırasıyla Computer Configuration > Policies > Administrative Templates > Network > Network Connections > Windows Firewall > Domain Profile kısmına gidip “Windows Firewall: Protect all network connections” ayarını açıyoruz.


Resim-2

Disabled sekmesini işaretleyip OK ile tamamlıyoruz.


Resim-3


Resim-4

Daha sonra Client bilgisayarda gpupdate /force yapıp policy uygulandı mı diye kontrol ediyoruz.


Resim-5

Kontrol ettiğimizde Windows Firewall‘un kapalı durumda olduğunu göreceğiz.

Umarım faydalı olmuştur. Diğer yazılarımızda görüşmek dileğiyle…

Bu konuyla ilgili sorularınızı http://forum.mshowto.org/ linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: GPO, Windows Firewall, Windows Güvenlik Duvarı, GPO ile Windows Firewall Kapatma, GPO ile Güvenlik Duvarı Kapatma

Yazar Hakkında

1997 İstanbul doğumluyum. Küçük yaşlarda başlayan bilgisayar ile tanışma maceram, lisede Bilişim Teknolojileri bölümünü seçerek devam etti. 2016 yılında Kariyer Mimarı Bilişim Akademisinde Sistem ve Network Uzmanlığı eğitimini tamamladım. 2017 yılında İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Plato Meslek Yüksek Okulunda, İnternet ve Ağ Teknolojileri bölümünden mezun oldum. 2017 yılından beri aktif olarak bilişim sektöründe çalışmaktayım. Şu anda Katre ISI firmasında Bilgi Teknolojileri Uzmanı olarak ve MSHOWTO bünyesinde yazar olarak görev yapıyorum.

Yorum Yap