1. Ana Sayfa
  2. Server Ailesi
  3. GPO ile Windows Firewall (Güvenlik Duvarı) Kapatma

GPO ile Windows Firewall (Güvenlik Duvarı) Kapatma

Merhaba, bu yazımızda GPO ile etki alanı içinde işletim sistemlerinin güvenlik duvarını kapatma konusuna bakacağız. Ağ dışında kullanılan bilgisayar varsa bu işlemi yapmadan önce tasarımınızı ona göre yapmalısınız. Biz senaryomuzda etki alanının tamamı için Windows ‘u kapatacağız.

İlk olarak GPO Management da Domain Policy‘e sağ tıklayıp Edit butonuna tıklıyoruz.


Resim-1

Karşımıza gelen ekranda sırasıyla Computer Configuration > Policies > Administrative Templates > Network > Network Connections > > Domain Profile kısmına gidip “Windows Firewall: Protect all network connections” ayarını açıyoruz.


Resim-2

Disabled sekmesiniişaretleyip OK ile tamamlıyoruz.


Resim-3


Resim-4

Daha sonra Client bilgisayarda gpupdate /force yapıp policy uygulandı mı diye kontrol ediyoruz.


Resim-5

Kontrol ettiğimizde Windows Firewall‘un kapalı durumda olduğunu göreceğiz.

Umarım faydalı olmuştur. Diğer yazılarımızda görüşmek dileğiyle…

Bu konuyla ilgili sorularınızı http://forum.mshowto.org/ linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: GPO, Windows Firewall, , , GPO ile Güvenlik Duvarı Kapatma

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1997 İstanbul doğumluyum. Küçük yaşlarda başlayan bilgisayar ile tanışma maceram lisede Bilişim Teknolojileri bölümünü seçerek devam etti. 2016 yılında Kariyer Mimari Bilişim Akademisi‘nde Sistem ve Network Uzmanlığı eğitimini tamamladım. 2017 yılında İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Plato Meslek Yüksek Okulunda, İnternet ve Ağ Teknolojileri bölümünden mezun oldum. 2018 yılında Knb Lojistik Dış Tic. Ltd. Şti. firmasında Bilgi işlem ve E-Ticaret bölümlerinde görev aldım. 2019 yılında Dorak Holding A.Ş. firmasında Bilgi Teknolojileri Uzmanı, daha sonra İleri Teknoloji firmasında Sistem Destek Uzmanı olarak görev aldım. 2020 yılında vatani görev nedeniyle bu firmada ki görevimden ayrıldım. Şu anda Ulustrans Logistics firmasında Bilgi Teknolojileri Uzmanı olarak ve MSHOWTO bünyesinde yazar olarak görev yapmaktayım.

Yorum Yap