1. Ana Sayfa
  2. Windows 8
  3. Windows 8’de Önceki Klasörlerin Açılması Nasıl Yapılır

Windows 8’de Önceki Klasörlerin Açılması Nasıl Yapılır


Ruijie Teknoloji Günü

Windows işletim sisteminin varsayılan davranışı eğer bilgisayarınızı veya oturumunuzu kapatıyorsanız, açık olan pencereleri kapatır ve sonlandırır. Bilgisayarınızı yeniden açtığınızda o pencereler otomatik olarak açılmaz.


Resim-1

Sizde çok sık ani bir şekilde bilgisayarınızı kapatıyor veya özellik olarak oturumunuz yeni açıldığında oturum kapatmadan önce açık olan pencerelerin açılmasını istiyorsanız;

Klasör ve arama seçeneklerinden bu ayarı yapabilirsiniz. Bu ayarı yapmak için klasör ve arama seçeneklerini değiştir’ i açıyoruz.


Resim-2

Karşımıza gelen ayarlar penceresinden görünüm Tab’ına geçip listedeki “Oturum açmada önceki klasör pencerelerini geri yükle” seçeneğini işaretleyip uygula tuşuna basıyoruz.


Resim-3

Bu ayarı yaptıktan sonra oturum kapatırken açık olan pencerelerimiz, oturum açıldığında yeniden yüklenecektir.


Resim-4

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Ruijie Teknoloji Günü
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Onur Yüksektepeli - Chief Technology Architect | Micosoft MVP Onur Yüksektepeli Nephocraft firmasının kurucusu aynı zamanda kendi firmasında teknoloji çözümleri mimarıdır. 15 Yıldan fazla IT tecrübesi ile temel uzmanlık alanı olan Platform ve diğer teknolojiler için müşterilerine ürün ve hizmetler sunmaktadır. Microsoft MVP ünvanına sahip Onur Yüksektepeli birçok IT etkinliğinde aktif konuşmacı olarak ve IT topluluklarında yönetici olarak aktif rol üstlenmektedir. Nephocraft firmasın da yönetici olarak oluşturduğu çözümlerde yeni teknoloji gelişmelerini de göz önünde bulundurarak, müşterilerine esnek, yenilikçi, akıllı ve üretken iş çözümleri üretmektedir.Onur Yüksektepeli bulut, platform, data, devops, development gibi konularda aktif danışmanlık ve IT eğitmenliğine de devam etmektedir.

Yorum Yap