İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Veeam
  3. Veeam SAN Explorer için HP 3PAR Desteği Nedir?

Veeam SAN Explorer için HP 3PAR Desteği Nedir?

’in yeni ürünü olan ile Veeam’in desteklediği storage üreticilerinin san snapsot’larından  full vm, guest file veya single item dahi recover edebilirsiniz. Veeam bugüne kadar sadece HP’nin bazı storage’larını(P4000 serisi gibi) desteklerken HP StoreServ 7000 storage desteğini duyurdu.

SAN snapshot ile bir volume’mü (LUN) recover etmek çok kolay iken volume içerisindeki vm veya single item’ı recover etmek okadar kolay olmuyordu. Veeam’in bu duyurusu ile HP 3PAR kullanıcıları bu işlemleri çok daha kolay yapabilecekler. Veeam’in duyurusuna göre ürün 2013’ün ilk yarısında kullanılabilir olacak ve sadece HP 3PAR StoreServ 7000 için değil tüm HP 3PAR ürün gamını destekleyecek. Veeam 6.5 ile Veeam SAN Explorer ücretsiz olarak geliyor. 3PAR’da volume snapshot özelliği ayrıca bir lisans alınmasını gerektirmektedir.

SAN Snapshot nedir?

SAN snapshot, üzerinden vm’lerin snapshot’larını aldığımız gibi storage üzerinde tanımlı olan bir volume’ün (LUN) snapshot’ını almamızı sağlar. Veeam SAN Explorer ürünü ile alınan snapshot’lardan tüm vm’i, os üzerindeki herhangibir dosya/klasörü veya Mictosoft Exchange database’i içerisindeki bir mailbox,mail,calender item,contact gibi item’ları recover edebiliriz.

Veeam, aşağıdaki ürünler için single item recovery desteklemektedir:

  • Microsoft Exchange Server
  • Microsoft Active Directory
  • Microsoft Share Point Server

Aşağıdaki resimde en basit anlatımıyla Veeam SAN Explorer ile volume snapshot’ın nasıl çalıştığı gösterilmiştir.


Resim-1

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

İsmail Yılmaz, 1981 yılında doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Yalova’da tamamladı. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur. Çalışma hayatına Bursa’da başladı 11 yıldır kendi iş dallarının öncü firmalarda görev aldı. Şu anda Bilge Adam Kurumsal’da Sunucu ve Veri Depolama biriminde danışman olarak çalışmaktadır. Sahip olduğu sertifikalar: VCP3/4/5, MCSE NT4.0

Yorum Yap