1. Ana Sayfa
  2. Windows 8
  3. Windows 8.1 (Blue) Haziran’da Duyuruluyor

Windows 8.1 (Blue) Haziran’da Duyuruluyor

Pek çok kaynaktan duyulan dedikodular netleşti. Microsoft’un isminin “Blue” olması beklenen yeni nesil işletim sisteminin resmi duyurusunda, işletim sistemi adının “” olacağı belirtildi.

Windows ve Windows Live ürünlerinden sorumlu pazarlama müdürü Tami Reller yaptığı açıklamada daha önceden kod adı ile anılan güncellemenin resmi isminin Windows 8.1 olduğunu ve mevcut Windows 8 ve Windows RT kullanıcıları için Windows Mağazası üzerinden ücretsiz temin edilebileceğini açıkladı.

Buna göre mevcut Windows 8 kullanıcıları Windows Mağazasında karşılaşacakları bir güncelleştirmeyi uygulayarak yeni Windows sürümü olan Windows 8.1 e terfi edecekler. Cihaz üreticileri ise doğrudan Windows 8.1 işletim sistemine sahip aygıtları piyasaya sürebilecek.

Diğer yandan işletim sistemlerini Windows 8.1’e güncelleştirmemeyi tercih eden kullanıcılar için Windows 8 desteği ve güncelleştirmeleri ise devam ediyor olacak.

Haziran ayındaki Microsoft build konferansında resmi duyurusu yapılacak olan Windows 8.1’in çıkışı ve satılan aygıtların ne zamandan itibaren Windows 8.1 yüklü olarak satılacağı ile ilgili olarak ise Tami Reller’ın açıklamasında yer alan “Microsoft’un tatil dönemlerini yakından takip ettiğine” ilişkin satır arası mesajı; Windows 8.1’in ön yüklü olarak geleceği tarih aralığının ortaya çıkmasını sağlıyor.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

İlk ve orta öğrenimini Antalya’da tamamlayan Atıl Gürcan üniversite öğrenimini Manisa Celal Bayar Üniversitesi İİBF İktisat bölümünde tamamlamıştır. Yükseklisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Bilgi Teknolojileri üzerine yapmaktadır. Üniversite öğrenimi esnasında Microsoft Certified System Engineering eğitimlerini alarak sektöre giriş yapmıştır. 2007 Yılında Netron Technology’de Microsoft sistem eğitimleri vermeye başlamış bunun devamında ise 2010 – 2011 yıllarında Sentim Bilişim Teknolojileri bünyesinde Danışmanlık faaliyetlerinde bulunmuş daha sonra BilgeAdam Kurumsal bünyesinde Microsoft ürünlerinde danışmanlık yapmıştır. Şu anda Microsoft Türkiye'de Modern Workplace alanında TSP olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. bilindiği üzere windows 8 1024×600 formatındaki ekranlarda metro uygulamarını calıstırmıyordu, peki bu yeni sürümde de aynı sorun var mı ?