1. Ana Sayfa
  2. Windows 11

Windows 11 Dosya Gezgini’ne Sekme Özelliği Geliyor

Windows 11 Dosya Gezgini’ne Sekme Özelliği Geliyor
+ - 0

Sonunda geliyor! En son Windows 11 önizleme yapısını test eden Insider’lar, özelliği gizli olarak keşfettiler, Microsoft, Dosya Gezgini’nin üstüne sekmeli bir arayüz ekliyor gibi görünüyor. İlk olarak Twitter’da Windows Insider Rafael Rivera tarafından tespit edildi ve etkinleştirildikten sonra herkes Dosya Gezgini uygulamasının üst kısmında sekmeler görünecek ve kullanıcıların tek bir pencerede birden fazla klasörü açmasına olanak tanıyacağını gördü. Dosya Gezgini’ndeki sekmeler, Windows topluluğu arasında yıllardır çok istenen bir özellik olmuştu.

Dosya Gezgini’ndeki sekmeler geliyor ve tam olarak beklediğimiz gibi çalışıyor. Bu özellik henüz Microsoft tarafından resmi olarak duyurulmadı ve bu şu anda yalnızca Dev Channel’da olduğundan, Microsoft’un bu özelliği göndermeden önce iptal etmesi mümkün, ancak bunun olası olmadığı düşünülüyor. Yakında yeni sekmeli Dosya Gezgini arayüzüne uygulamalı bir bakış atacağız ve detaylı yazısını yazacağız. Şimdilik Microsoft Windows 11’in bir sonraki büyük sürümünü şekillendiriyor gibi görünüyor. Insider’lar, son birkaç aydaki diğer genel iyileştirmeler ve değişikliklerin yanı sıra dokunmatik kullanıcılar için bir dizi iyileştirme içeren iki yeni güncellemeyi kısa süre önce aldı. Microsoft’un Windows 11 için bir sonraki ana özellik güncellemesinin bu yılın ikinci yarısında “sürüm 22H2” olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bu konuyla ilgili sorularınızı http://forum.mshowto.org/ linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: Windows 11, Windows, Windows 11 Dosya Gezgini, Windows 11 File Explorer, Windows 11 Dosya Gezgini Özelliği

Yazar Hakkında

1997 İstanbul doğumluyum. Küçük yaşlarda başlayan bilgisayar ile tanışma maceram, lisede Bilişim Teknolojileri bölümünü seçerek devam etti. 2016 yılında Kariyer Mimarı Bilişim Akademisinde Sistem ve Network Uzmanlığı eğitimini tamamladım. 2017 yılında İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Plato Meslek Yüksek Okulunda, İnternet ve Ağ Teknolojileri bölümünden mezun oldum. 2017 yılından beri aktif olarak bilişim sektöründe çalışmaktayım. Şu anda Katre ISI firmasında Bilgi Teknolojileri Uzmanı olarak ve MSHOWTO bünyesinde yazar olarak görev yapıyorum.

Yorum Yap