1. Ana Sayfa
 2. Sanallaştırma
 3. Webcast Serisi 14 – Hyper-v Üzerinden Live Migration Senaryoları

Webcast Serisi 14 – Hyper-v Üzerinden Live Migration Senaryoları

Her Çarşamba 21:00-22:00 arası gerçekleştirdiğimiz ücretsiz online seminerlerlerimize katılmanızı öneriyoruz.

Gerçekleştirdiğimiz 14. seminerin kaydına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Konu : SCVMM 2008 R2 Live Migration Senaryoları

İçerik : System Center Virtual Machine Manager 2008 R2 üzerinden Hyper-V’ler arasında Live Migration senaryosunun uygulamalı olarak bu Web seminerinde anlatılacaktır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Şu an COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.

Yorum Yap

Yorumlar (4)

 1. 9 sene önce

  Merhabalar,

  Sunumu izledim. İçerik kısmında “System Center Virtual Machine Manager 2008 R2 üzerinden Hyper-V’ler arasında Live Migration senaryosu” demişsiniz fakat sunumda anlatılan bu değildir. Sunumda uyguladığınız Windows Cluster üzerinden Live migrationdır. SCVMM üzerinden Live migration host un üzerine gelip migrate seçeneği ile yapılmaktadır. Sunumda da zaten SCVMM konsolunu hiç kullanmadınız.

 2. 9 sene önce

  Emre bey Merhabalar,

  Linkler için teşekkürler. Hyper-V cluster ve windows cluster ı güzel anlatıyor. Fakat burda benim söylemek istediğim durum farkldır. Windows ortamında 3 şekilde livemigration yapılır;
  Windows cluster kullanılarak, SCVMM kullanılarak ve powershell kullanılarak.

  Semineri veren arkadaş SCVMM üzerinden live migration yapacağını söylemiş. İçeriğede bunu yazmış. Fakat semineri hyper-v üzerinden live migration ile hazırlamış. SCVMM üzerinden yapmamış. Ben tam olarak bunu ifade etmekteyim.

  SCVMM ve diğer 2 metot aşşağıdaki videoda çok güzel anlatılmıştır:
  http://www.youtube.com/watch?v=sgFNt4PgdLw

  Kolay Gelsin…