İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. VMware
  3. vRealize Operations Manager Güvenlik Uyumluluğu

vRealize Operations Manager Güvenlik Uyumluluğu

vrelz

Güvenlik Uyumluluğu vROPS’larda uzun zamandır mevcut, ancak yöneticiler genellikle bu Operations Manager‘ı kullanmayıp göz ardı etmektedir. Bu uygulama ile vROPS ortamında bulunan sunucularda çıkan önemli sorunları tanımlamak için vazgeçilmez bir uygulamadır.

Kullanıcı giriş bilgilerini yazarak vRealize Operations Manager‘a giriş yapıyoruz.


Resim-1

vRealize Operations Manager giriş yaptıktan sonra Home > Troubleshoot > Compliance giriş yapıyoruz.


Resim-2

vSphere Security Configuration Guide tıklayıp , Compliance Alerts List’te tüm listeyi görebiliriz.


Resim-3

vRealize Operations Manager içerisinde Sunucu üzerini tıkladığımızda uyarılar gözükmektedir. Alarm’ın birinin üzerini tıkladığımızda bizlere uyarıları düzeltmemiz için çözümü gösterecektir.


Resim-4

Active Compliance Alerts’de detayı tıkladığımızda Alert detayını görebiliriz.


Resim-5

Bu yazıda vRealize Operations Manager‘a kısaca göz atmaya çalıştık. Umarım faydalı olmuştur.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: , , Vrealize

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Batuhan DEMİRDAL, 12 yılı aşkın bir süredir Bilişim sektöründe çeşitli kuruluşlarda Sistem Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Microsoft Sistem Mühendisliği sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış ve “Microsoft MCSA” ünvanını almıştır. VMware Sanallaştırma Platformu sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış olup VMware VExpert ünvanını almıştır. Dell Poweredge Sunucu’ya Müdahale Konusunda Yetkili Sertifikaya sahiptir. Sanallaştırma , Hyper-Converged ve Cloud iş alanında aktif olarak çalışmalar ve projeler yürütmeye devam etmektedir. Batuhan DEMİRDAL, hâlen iBB – BELBiM A.Ş. ‘de Sanallaştırma Ve Server Takım Lideri olarak görev yapmaktadır.

Yorum Yap