1. Ana Sayfa
  2. VMware
  3. vRealize Log Insight 8.2 İle Gelen Yenilikler

vRealize Log Insight 8.2 İle Gelen Yenilikler

VRealize Log Insight 8.2 sürümünü daha da geliştirmek için önceki 8.x güncellemelerinin üzerine bu yeni versiyon yayınlanmıştır . Bu sürümde syslog yönlendirme,TLS / SSL ,Transport, Sınırsız log gibi yeni ve güncellenmiş içerik paketleri VMware tarafından bizlere sunulmuştur.

Variable Retention , günlük mesajları ve günlük verileri için farklı saklama süreleri belirlemenize olanak tanımaktadır . Aslında Retention Period 8.1 sürümün bir parçası olarak tanıtılmıştı.  8.2 sürümünde ise her bölümün storage ve eski günlük log zamanlarını’da görebilirsiniz.


Resim-1

Vertical Scale, 64GB’a kadar RAM ve 32 CPU’yu destekleyen XL node size tanıtıldı. Bu özellik bir performans artışı sağlamaktadır.

SSL ile Syslog Yönlendirme, Ingestion API kullanarak şifrelemek için günlük yönlendirme mümkün olmuştur ayrıca SSL kullanmak için syslog yönlendirme TCP üzerinden yapabilirsiniz.


Resim-2

Unlimited Log Export Management, Dışa export işlemlerinin tamamlanması için e-posta bildirimlerini etkinleştirebilir veya bir dışa aktarma görevinin ilerlemesini izleyebilirsiniz. Bir görev sıraya alınmışsa, görevin sıradaki konumunu görebilirsiniz.


Resim-3

Configure Email Alert, Durumu kontrol etmek yerine, logların dışa export işleminiz tamamlandığında sizi bilgilendirecek bir e-posta uyarısı yapılandırabilirsiniz.


Resim-4

 


Resim-5

Monitor Status, Dışa aktarma işleminde görevlerinin ilerlemesini kontrol edebilirsiniz.


Resim-6

Check the Query Used for Exports, dışa export edilip, edilmediğini buradan görebilirsiniz.


Resim-7

Cancel Export, bizlere vazgeçme hakkı bulundurmakta, dışa export işlemine başladığımız anda, isediğimiz zaman durdurabilir ve kapatabiliriz.


Resim-8

IPV6, desteğine bu sürüm ile beraber kazanmıştır.

DoD / STIG Özellikleri, Kullanıcı oturum açma işleminin bir parçası olarak zorunlu Savunma Bakanlığı bildirimini ve onay başlığını görüntülemek için bir Savunma Bakanlığı (DoD) onay sözleşmesini etkinleştirebilirsiniz. Yönetim> Yapılandırma> Genel’e gidip burada DoD Onay Sözleşmesini Etkinleştirebilirsiniz.

Resim-9

Onay sözleşmesi etkinleştirildikten sonra, kullanıcıların oturum açmak için DoD Onayını kabul etmesi gerekir.

 


Resim-10

Politika etkinleştirilirse, bir şifre aşağıdaki  politikalara uymalıdır;

– Bir şifre en az 15 karakter içermelidir.

– Bir kullanıcı şifresini yalnızca 24 saatte bir değiştirebilir.

– Bir kullanıcı şifresini değiştirdiğinde, son beş şifreyi kullanamaz.

– Bir kullanıcı şifresini değiştirdiğinde, yeni şifrenin en az sekiz karakteri eski şifreden farklı olmalıdır.

– 35 gün boyunca oturum açmazsanız veya 60 gün boyunca şifre değiştirilmezse bir kullanıcı hesabı kilitlenir.

-Yerel hesap parola ilkesi ise değil etkin aşağıdaki kurallar geçerlidir.

-Parolalar boşluk dahil yalnızca görünür ASCII karakterleri içermeli, en az 8 karakter uzunluğunda olmalı ve bir büyük harf, bir küçük harf, bir sayı ve bir özel karakter içermelidir.

İçerik Paketi Araması, Ürün kullanıcı arayüzünden çıkmadan içerik paketlerini arayabilmektedir.

Resim-11

Bu yazıda vRealize Log Insight 8.2 İle Gelen Yenilikler ürününe kısaca göz atmaya çalıştık. Umarım faydalı olmuştur.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: vRealize Log Insight 8.2,Vmware Vrealize, VMware Log Insight

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Batuhan DEMİRDAL, 13 yılı aşkın bir süredir Bilişim sektöründe çeşitli kuruluşlarda Sistem Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Microsoft Sistem Mühendisliği sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış ve “Microsoft MCSA” ünvanını almıştır. VMware Sanallaştırma Platformu sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış olup VMware VExpert ünvanını almıştır. 2020 yılı itibari ile VMware VExpert PRO ve VExpert SECURİTY ünvanı almıştır. Dell Poweredge Sunucu’ya Müdahale Konusunda Yetkili Sertifikaya sahiptir. Sanallaştırma , Hyper-Converged ve Cloud iş alanında aktif olarak çalışmalar ve projeler yürütmeye devam etmektedir. Batuhan DEMİRDAL, Bilgi Teknolojileri Kıdemli Danışman olarak görev yapmaktadır.

Yorum Yap