1. Ana Sayfa
  2. VMware
  3. vRealize Log Insight 4.7.1 vSphere Integration

vRealize Log Insight 4.7.1 vSphere Integration

030419_1303_vRealizeLog1.jpg

Vmware Log Insight,  Vmware hostlarınız üzerinde olan tüm logları toparlayarak ve aralarından istediğinizi seçerek yorumlamanıza ve buna göre gerekiyorsa öncesinden önlem alma yada ayar değiştirme gibi karaları almanıza yardımcı bir yazılımdır.Kullandığımız  vSphere’inizi ile nasıl entegre edeceğimizi anlatacağım.

Vmware vRealize Log Insight admin sayfamıza giriş yapıyoruz. https://ipadresiniz/admin  , Kullanıcı bilgilerimizi yazdıktan sonra login diyerek giriş yapıyoruz.


Resim-1

Giriş yaptıktan sonra sağ üst menüde bulunan Admin/Administration/Integration/vSphere tıklayıp , Add Vcenter Server diyerek vcenter bilgilerimizi giriş yaptıktan sonra Save diyerek vcenter sunucumuzu eklemiş oluyoruz.


Resim-2

Ekledikten sonra https://ipadresiniz/ giriş yaparak Dashboards / tıkladığımızda vcenter’ımız ile ilgili log’lar gelecektir. Log’ların gelmesi 5-10 dakika sürmektedir.


Resim-3

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz. 

Referanslar

www.mshowto.org 

TAGs:VMware-vSphere,,vRealize Log Insight,

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Batuhan DEMİRDAL, 13 yılı aşkın bir süredir Bilişim sektöründe çeşitli kuruluşlarda Sistem Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Microsoft Sistem Mühendisliği sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış ve “Microsoft MCSA” ünvanını almıştır. VMware Sanallaştırma Platformu sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış olup VMware VExpert ünvanını almıştır. 2020 yılı itibari ile VMware VExpert PRO ve VExpert SECURİTY ünvanı almıştır. Dell Poweredge Sunucu’ya Müdahale Konusunda Yetkili Sertifikaya sahiptir. Sanallaştırma , Hyper-Converged ve Cloud iş alanında aktif olarak çalışmalar ve projeler yürütmeye devam etmektedir. Batuhan DEMİRDAL, Bilgi Teknolojileri Kıdemli Danışman olarak görev yapmaktadır.

Yorum Yap