1. Ana Sayfa
  2. Sanallaştırma
  3. Vmware Workstation Pro’da “Windows Cannot Find The Microsoft Software License Terms” Hatası ve Çözümü

Vmware Workstation Pro’da “Windows Cannot Find The Microsoft Software License Terms” Hatası ve Çözümü

110419_1444_VmwareWindo1.png

Workstation Pro v15’de, sanal makine istediğinizde “Windows cannot find the Microsoft Software License Terms. Make sure the installation sources are valid and restart the installation (Windows, Microsoft Yazılım Lisans Koşullarını bulamıyor. Kurulum kaynaklarının geçerli olduğundan emin olun ve kurulumu yeniden başlatın)” diye bir hata alırsanız aşağıdaki adımları gerçekleştirerek sorununu çözebilirsiniz. Genelde Vmware Workstation Pro hatalarının çözümü basit olmakla beraber yanlış işlemler yaptığınızda yapınızı kaybetme riskiniz de bulunmaktadır.

Resim-1

ISO dosyasının bozuk olduğunu düşünebilirsiniz, bende öyle düşündüm ve yeniden indirdim ancak sorun hala devam ediyordu. Sorun VMware Workstation Pro’da.

Peki bu sorunu nasıl çözeceğiz?

Yeni bir sanal makine kurulumu sırasında, Installer disc image file seçeneği yerine, “I will the operating system later (İşletim sistemini daha sonra kuracağım)” seçeneğini seçin.

Resim-2

Sihirbazı tamamladıktan sonra Vmware Workstation Pro üzerinde kurduğumuz makineye kurulum dosyamızı göstermemiz gerekli ve sanal makine üzerine sağ tıklayıp Settings (Ayarlar) kısmına tıklıyoruz.

Resim-3

Karşımıza Machine Settings ekranı geliyor. Burada CD/DVD kısmına tıklayıp sağ bölümde yer alan Use ISO image file seçeneğini seçip Browse ile ISO dosyamızın yolunu gösteriyoruz.

Resim-4

Artık Vmware Workstation Pro üzerindeki sanal makinenizi başlatıp ön yükleme ile kurmak istediğiniz işletim sistemini kurabilirsiniz.

Resim-5

Bu sorun aynı zamanda Hyper-V ve VirtualBox ile de karşınıza çıkabilir. Yukarıdaki çözümü denediğinizde çözülmezse sanal makinenizin Ram kapasitesini arttırmayı deneyebilirsiniz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: VMware Workstation Pro, Virtualization, sanallaştırma, Windows 10, VMware Workstation Nedir, Vmware Windows Cannot Find The Microsoft Software License Terms, Hyper-v,  Virtualbox,

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1997 İstanbul doğumluyum. Küçük yaşlarda başlayan bilgisayar ile tanışma maceram lisede Bilişim Teknolojileri bölümünü seçerek devam etti. 2016 yılında Kariyer Mimari Bilişim Akademisi‘nde Sistem ve Network Uzmanlığı eğitimini tamamladım. 2017 yılında İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Plato Meslek Yüksek Okulunda, İnternet ve Ağ Teknolojileri bölümünden mezun oldum. 2018 yılında Knb Lojistik Dış Tic. Ltd. Şti. firmasında Bilgi işlem ve E-Ticaret bölümlerinde görev aldım. 2019 yılında Dorak Holding A.Ş. firmasında Bilgi Teknolojileri Uzmanı, daha sonra İleri Teknoloji firmasında Sistem Destek Uzmanı olarak görev aldım. 2020 yılında vatani görev nedeniyle bu firmada ki görevimden ayrıldım. Şu anda Ulustrans Logistics firmasında Bilgi Teknolojileri Uzmanı olarak ve MSHOWTO bünyesinde yazar olarak görev yapmaktayım.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. ferhatulker_avatar

    Kardeşim teşekkürler dün gece epey uğraşmıştım harika ve değerli bir yazı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir