İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Azure
  3. Yazılımcılar İçin Windows Azure ve Cloud Computing Uygulamaları Eğitim Seti – Windows Azure Platform Veri Çözümleri – Bölüm 3

Yazılımcılar İçin Windows Azure ve Cloud Computing Uygulamaları Eğitim Seti – Windows Azure Platform Veri Çözümleri – Bölüm 3

Yapılan her işlem, yeni veriler oluşmaktadır. Her eklenen veri, veri yığınlarının oluşmasına sebep olmaktadır. Artan veri miktarları, depolama ve işleme süreçlerinin sınırlarının, değişmesine neden olmaktadır. Yaşan durum, zaman içerisinde farklı iş çözümlerin oluşmasına neden olmaktadır.

Platform, şirketler için birçok kolaylıklar ve minimum maliyet ile şirketlere özgür çalışma imkanı sağlamaktadır.

İş gereksinimleri, süreklik, zaman ve maliyet gibi başlıklar, mimarisinin oluşmasına neden olmaktadır. Cloud Computing sağlayıcılar ve özellikle Windows Platform ile veri işleme ve depolama amacı ile birçok iş çözümü sunmaktadır.

Daha önce https://www.mshowto.org‘dan Azure web seminerlerinin başladığının bilgisini vermiştik. Bu web seminerinde ise, seminer serisinin üçüncü bölümü olan, “Windows Azure Platform Veri Çözümleri” konusunun anlatımını gerçekleştirdik.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

İbrahim ATAY, 2006 yılında itibari ile profesyonel olarak uygulama geliştirmeye başlamıştır. 2007 yılında C# ve. Net ile tanışarak çeşitli uygulamalar geliştirmiştir. Şuanda Bilge Adam Bilişim Hizmetleri şirketinde yazılım ve veritabanı danışmanı olarak çalışmaktadır. Kişi ile ilgili daha detaylı bilgi için blog (http://www.ibrahimatay.org) adresini inceleyebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar (1)