1. Ana Sayfa
  2. Sanallaştırma

VMware Cloud Foundation TCO Calculator

VMware Cloud Foundation TCO Calculator
+ - 0

TCO; yaygın olarak işletme maliyeti olarak bilinen bir varlığın toplam sahip olma maliyetidir. Bu gösterge, hem satın alma, faiz, kira, artık değer gibi sabit maliyetleri hem de makinenizin kullanımıyla bağlantılı değişken maliyetleri dikkate alır.

Ekonomik değeri göstermek her zaman bir zorluk olabilir, özellikle de daha büyük bir işletme çapında dönüşüm projesinin bir parçası olarak altyapı modernizasyonuna yapılan yatırımları gerekçelendirmeniz gerektiğinde. Bir proje başlamadan önce mali faydaları tahmin etmeye çalışırken, ki bu daha da zordur,  tipik olarak bu tür maliyet gerekçelerinin en zor olduğu zamandır. Çoğu TCO aracının sahip olduğu en büyük boşluk, gerçek müşteri verilerine dayanmamalarıdır. Sonuç olarak, modelden elde edilen sonraki tüm toplam sahip olma maliyeti (TCO) sonuçları, gerçekte temellendirilmedikleri için kolayca indirgenebilir.

Resim-1

VMware Cloud Foundation TCO Calculator, VMware müşteri ortalamalarına dayalı tasarruf tahminleri sağlarken, model müşterilerin mevcut VMware ürünlerini (örneğin, VMware vSphere®, VMware NSX®, vb.) tam entegre VMware Cloud Foundation tam yığın HCI çözümüdür.

What industry best describes your business, bölümünde bulunduğunuz sektörü seçelim.

Current vSphere Deployment, burada ise toplam ESXi sunucu sayımızı ve sanal makinalarımızın sayısını yazalım.

What are your core IT Initiatives, hangi ortamınızın için ise buradan işaretleyebilir, belirtmekte istemeyebilirsiniz.

Company Information, şirket bilgilerimizi bu bölümden doldurduktan sonra  “GET RESULTS” tıklayıp sonucu elde etmiş oluyoruz.

Resim -2

Hemen buradan sizde hesap yapabilir ve ücretsiz rapor olarak çıktısını alabilirsiniz.

VMware bilgi işlem sanallaştırma modelleri, 3.600 adede kadar host ve dağıtılan 53.000 adede kadar sanal makina olarak temsil etmektedir. VMware Cloud Foundation ile öncesi ve sonrası senaryoları karşılaştıran birleşik Sermaye ve Operasyonel maliyet tasarruflarının 3 yıllık bir tahmin sizlere sunmaktadır.

Resim-3

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: VMware Cloud Foundation TCO Calculator,VCF,VMware,Vcloud

Yazar Hakkında

Batuhan DEMİRDAL, 13 yılı aşkın bir süredir Bilişim sektöründe çeşitli kuruluşlarda Sistem Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Microsoft Sistem Mühendisliği sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış ve “Microsoft MCSA” ünvanını almıştır. VMware Sanallaştırma Platformu sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış olup VMware VExpert ünvanını almıştır. 2020 yılı itibari ile VMware VExpert PRO ve VExpert SECURİTY ünvanı almıştır. Dell Poweredge Sunucu’ya Müdahale Konusunda Yetkili Sertifikaya sahiptir. Sanallaştırma , Hyper-Converged ve Cloud iş alanında aktif olarak çalışmalar ve projeler yürütmeye devam etmektedir. Batuhan DEMİRDAL, Bilgi Teknolojileri Kıdemli Danışman olarak görev yapmaktadır.

Yorum Yap