1. Ana Sayfa
  2. Visual Studio

Visual Studio Online Ortamında Kod Değişikliklerini İzleme


0

Bu makalemde sizlerle Visual Studio Online hesabıyla entegre edilen projede yapılan Changeset (projede yapılan kod değişikliklerini) nasıl görüntüleyebileceğimizi inceleyeceğiz.

Visual Studio IDE ortamını açalım ve Visual Studio Online hesabımızla ilişkilendirdiğimiz projemizi açalım.


Resim-1

Team Explorer penceresi projemizin bağlı bulunduğu Visual Studio Online veya Team Foundation Server hesabımızın bilgilerinin bulunduğu kısımdır. Projemizde bulunan kodlarda bir takım değişiklikler yapalım.


Resim-2

Kodlarımızda değişiklik yaptıktan sonra Solution Explorer penceresini açalım Solution dosyamıza sağ tıklayalım ve Check In bağlantısını tıklayalım.


Resim-3

Team Explorer penceremiz açıldıktan sonra Check In butonuna tıklayalım ve projemizi Visual Studio Onine ortamına aktaralım.


Resim-4

Check In işlemini gerçekleştirdik ve Team Explorer penceremizde Changeset 7 ibaresi belirdi.Changeset projenin yapılan değişiklik ile Visual Studio Online ortamına taşınması anlamına gelmektedir.Yapılan kod değişikliğinin detaylarını görmek için bağıntıya tıklayalım.


Resim-5

Açılan pencerede Actions>Open in Browser seçeneğini tıklayalım böylece Visual Studio Online hesabımız açılacak ve değişikliği detaylı olarak inceleyebileceğiz.


Resim-6

Visual Studio Online hesabımızın açılabilmesi için hesabımızı oluştururken vermiş olduğumuz bilgileri girelim ve Oturum Aç butonuna tıklayalım.


Resim-7

Hesabımızı açtığımızda projede hangi dosyada değişiklik yaptığımız Changeset menüsünde sol tarafta yer almaktadır. Değişikliğin kimin tarafından yapıldığı sayfamızın üst kısmında, değiştirilen kodlar ise yeşil renk ile gösterilmektedir.

Bu makalede Visual Studio Online ortamında yapılan kod değişikliklerini incelemiş olduk, bir sonra ki makalede görüşmek dileğiyle…

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

 

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Servan Oral, 1991 yılında Diyarbakır’da doğdu. Üniversite öncesi öğrenimini Malatya’da tamamladı. Dicle Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunudur. .Net Developer olarak birçok firmada görev almıştır. MSHOWTO bünyesinde yazar olarak görev yapmaktadır. Uzmanlık alanları olan; Bilişim Güvenliği, Microsoft Azure, Microsoft Visual Studio, C# .Net, Asp.Net, Cloud Computing, Microsoft Azure SQL, Microsoft SQL Server, MVC .Net alanlarında yazarlık yapmakta ve etkinliklerde uzmanlık alanlarında konuşmacı olarak görev almaktadır. MCP sertifikası bulunmaktadır.

Yorum Yap