1. Ana Sayfa
  2. Visual Studio

Microsoft Visual Studio 2013 Kurulumu Nasıl Yapılır


1

Bu makalede Visual Studio 2013 kurulumunu anlatacağım. Öncelikle www.microsoft.com/visualstudio/tur/downloads adresine giriyoruz.


Resim-1

İndir butonuna tıklıyoruz daha sonra gelen sürümlerden indireceğimiz sürümü seçiyoruz ben VS Ultimate sürümünü seçtim.


Resim-2

Buradan iso dosyasını indirme linkine tıklıyoruz ve bizi Microsoft Live hesabı ile bağlantılı olan Visual Studio sayfasına yönlendiriyor burada Live hesabımız ile giriş yapacağız.


Resim-3

Live kullanıcı adı ve parolamızı yazdıktan sonra indirme ekranımız gelmektedir.


Resim-4

Bu ekranda gerekli bilgileri yazıyoruz ve ülke olarak bölgemizi seçiyoruz daha sonra sağ tarafta yer alan Ultimate 2013 yazısını tıklıyoruz ve dosyamız iniyor. Dosya inerken verdiğimiz bu ekranda verdiğimiz iletişim mail adresine bir mail gönderilmektedir.


Resim-5

Bu mail içeriğinde Visual Studio ortamına geldiğimiz için bir teşekkür yazısı ve Visual Studio nun sunmuş olduğu ücretsiz Team Foundation Service hesabı açabileceğimizi içeren bir bilgilendirme maili gelmektedir.

İndirdiğimiz iso dosyasını açıyoruz.


Resim-6

Dosya içerisindeki vs_ultimate.exe yi çift tıklayıp kuruluma başlıyoruz.


Resim-7

Bu ekranda bilgisayarımızda kurulacak diskte 9.16 Gb yer olması gerektiğini ve Lisans koşullarını kabul edeceğimiz bir de Visual Studio’nun geri bildirim kalite ve kullanımına yardımcı olacağımız bir gruba katılıp katılmadığımızı soran bir seçeneğimiz mevcut gerekli yerleri işaretliyoruz.


Resim-8

Bu ekranda gerekli gördüğümüz Tools seçeneklerini işaretleyip Install butonuna tıklıyoruz ve yüklememiz başlıyor.


Resim-9

Yükleme işlemi bittikten sonra işlemin tamamlandığına dair ekran gelmekte ve bilgisayarımızı yeniden başlatmaktayız.


Resim-10

Başka makalelerde görüşmek dileğiyle iyi çalışmalar dilerim.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Servan Oral, 1991 yılında Diyarbakır’da doğdu. Üniversite öncesi öğrenimini Malatya’da tamamladı. Dicle Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunudur. .Net Developer olarak birçok firmada görev almıştır. MSHOWTO bünyesinde yazar olarak görev yapmaktadır. Uzmanlık alanları olan; Bilişim Güvenliği, Microsoft Azure, Microsoft Visual Studio, C# .Net, Asp.Net, Cloud Computing, Microsoft Azure SQL, Microsoft SQL Server, MVC .Net alanlarında yazarlık yapmakta ve etkinliklerde uzmanlık alanlarında konuşmacı olarak görev almaktadır. MCP sertifikası bulunmaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir