1. Anasayfa
 2. Windows 7

USB Flash Bellek ile Bilgisayarınızı Kilitleyin!


1

Gün geçtikçe bilgisayarları korumak için yeni fikirler geliştirilmektedir. Bilgisayarın içerisinde saklı tutulan veriler ne kadar önemli ise koruma yöntemleri o kadar sıkı olmaktadır. Günümüzde bilgisayarlarımızda kimse ile paylaşmak istemediğimiz bir çok belge bulunmaktadır. Peki bunları sadece bilgisalarımızı Windows şifresi ile kitleyerek korumamız ne kadar güvenli? Predator adlı ücretsiz bir yazılım ile bilgisayarınızı USB Flash belleğiniz ile koruyabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey programı indirip bilgisayarınıza kurmak. Programı kurduktan sonra Flash belleğinizi bilgisayara tanıtarak bir anahtar ve bir şifre oluşturuyorsunuz. USB Belleğinizi bilgisayardan çıkarttıktan sonra daha önce belirttiğiniz süre sonunda bilgisayarınız kilitleniyor ve sadece USB Flash belleğinizi bilgisayara taktıktan sonra açabiliyorsunuz.

Program bilgisayarınızı kilitlediğinde klavye ve fareyi devre dışı bırakıyor ve isterseniz ekranın renk ayarlarını kısarak ekranda hiç bir şey görünmemesini sağlayabilirsiniz. Böylece bilgisayarınıza gelen yabancılar bilgisayarınızı açmak için ne yapacaklarını bilemeyecekler.

Programı kullanmaya karar verirseniz Flash Belleğinizi çok dikkatli bir şekilde korumanız gerekmeketedir.

Programı indirmek için tıklayınız.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

1982 yılında İstanbul'da doğan Fatih Teke, Atatürk Üniversitesi Endüstriyel Elektronik Bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin bilgi işlem departmanlarında çalışmaya başladı. Commodore 64 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezinde Birim Yöneticisi olarak görev almakta olan Fatih Teke, Microsoft yetkili eğitmeni MCT (Microsoft Certified Trainer) sertifikasına sahiptir. Ayrıca Symantec Official Web sitesinde yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile Symantec Trusted Advisor unvanına layık görülmüştür. Türkiye’deki ilk ve tek Trusted Advisor olan Fatih Teke boş zamanlarında tenis ve satranç müsabakalarına katılmaktadır. Active Directory, Exchange Server, Symantec EndPoint Protection, Skype For Business, Teams, SCCM, SCOM, Powershell Scripting ve Server İşletim Sistemleri ilgi alanları dahilindedir.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  Bir yanıt yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir