1. Anasayfa
 2. Haberler

Turkcell Arabağlantı Basın Açıklaması


0

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTU), 1 Nisan’dan geçerli olmak üzere arabağlantı ücret tarifelerini yeniden belirledi. Yeni tarifelerle ara bağlantı ve çağrı sonlandırma ücretlerinde yüzde 50 civarında indirime gidildi.

Konuyla ilgili Turkcell’den bir basın açıklaması geldi. Açıklamayı aşağıda olduğu gibi yayınlıyoruz…

“Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv: “Müşterilerimiz Turkcell kalitesinden ve teknolojisinden daha da uygun fiyatlarla faydalanabilecek”

Arabağlantı fiyatlarındaki düşüş kapsama, kalite ve ürün çeşitliliğinin önemini artıracak.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından 1 Nisan 2010 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere belirlenen  Arabağlantı Ücret Tarifelerine göre Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.  için daha önce 0,0655 TL olan GSM şebekelerinde çağrı sonlandırma ücreti 0,0313 TL olarak belirlendi.

Kurul kararında belirtilen arabağlantı ücretlerindeki düşüş sektör beklentisinin üzerinde gerçekleşti.  Yapılan bu indirim sonrasında arabağlantı ücretleri mobil pazarda Avrupa Birliği ortalamalarının 7 kat altına inerken, sabitte AB ortalamasının üzerinde kalmaya devam etti. Söz konusu kararda işletmelerin operasyon maliyetlerinin yeterince dikkate alınmadığı görülmektedir. Yine aynı kararla sabitte fiyatların düşmediği göz önüne alındığında,  mobil iletişim sabite göre daha da çekici hale gelmektedir.

Kararla ilgili Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv “Kullanım oranlarının artacağına ve bunun sonucunda Turkcell’in bugüne kadar yaptığı altyapı yatırımları sayesinde kalite ve kapsama farklılığında yine açık ara lider olmaya devam edeceğine inanıyorum” dedi. Ciliv şöyle devam etti: “Finansal anlamda etkileri olabilecek bu kararın sektörde şartları değiştirdiği için fırsatlar barındıracağını düşünüyorum. Turkcell olarak değerlendirmeleri yapıp, en iyi teknoloji ve hizmeti, en uygun fiyatlarda müşterilerin tercihine sunmaya devam edeceğiz” dedi.”

Kaynak: veteknoloji.com

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir