1. Anasayfa
 2. Haberler

Sır Gibi Saklanan Windows 8’in Silinen Yazısından Akılda Kalanlar


0

Microsoft, Windows 8’i öven bir çalışanın internetteki yazısını hemen uçurdu. Peki ama neden? Microsoft’ta Windows bölümünün başkanı Steven Sinofsky, yeni bir ürünün çıkmasına 1 yıl kalmadan açıklama yapılmasına prensip olarak karşı. Çünkü çok erken reklam, Longhorn gibi ters tepiyor. Bu yüzden Windows 8 ile ilgili dedikodulara hiçbir şekilde tatmin edici yanıtlar vermiyor. Anlaşılan o ki sızıntı olursa, sızıntılar da sansürleniyor.

Bir Microsoft çalışanının Windows 7’nin veliahtı Windows 8 için yazdığı blog içeriği de bu sansüre kurban giderek silinmiş görünüyor. Pek fazla detay içermemesine karşın Microsoft’un gazabına uğrayan blog’da “Tamamen farklı bir şey bekleyin” sözü geçiyor ve merak uyandırıyor.

Microsoft Avrupa Ortadoğu ve Afrika bölgesel tüketici ve online bölüm başkan yardımcısı ise John Mangelaars, CIO dergisine “Windows 8 şapka uçuran cinsten olacak” dedi.

İşte blog’dan alıntılar

Silinen blog içeriğinde “Temalar gerçekten insanların yıllardır aradığı şeyleri yansıtıyor. İnsanların PC’ler hakkındaki düşünce şeklini ve kullanımını değiştirecek, geleceğin PC’si olacak” sözleri geçiyor.

Windows 7’nin başarısında adı sıkça geçen ve Windows başkanı olan Steven Sinofsky’e de değinen blog’da “Steven’ın tüketici ihtiyaçlarını dinlemek ve cevap vermek için kurduğu düzene hayran kaldım. Bunu gerçekleştirmek için Microsoft’un her yanından onlarca takımı bir araya getiriyor. Gelecek Windows vizyonu altında birleştiriyor. Gelecek Windows vizyonu gerçekten sürreal” diyor.

Bu kadar övgüye karşın ortada hala teknik detayların olmaması gerçekten hayal kırıklığı yaratıyor. Microsoft’un gerçekten Windows 8 hazır olmadan detay vermek istememesi anlaşılabilir; ama bu çok erken bir reklam kampanyasının başlangıcı da olabilir.

Bilgi için: Microsoft
Telefon: (212) 258 59 98 pbx

Kaynak: veteknoloji.com

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir