1. Anasayfa
 2. Haberler

Teknoloji Panayırı Cebit Başladı


0

Türkiye’yi Avrasya’nın teknoloji başkenti yapma hedefine emin adımlarla ilerleyen CeBIT Bilişim Eurasia kapılarını bugün itibariyle açtı. 2006 yılında katılımcılarına fırsata dönüştürebilecekleri pek çok yenilik sunan CeBIT Bilişim Eurasia, 5 gün boyunca, teknolojiyi yakından takip eden tüketicilere, iş ilişkilerini geliştirmek isteyenlere ve farklı pazarlara açılmak isteyen profesyonellere eşsiz bir zemin sunuyor.

Türkiye’yi Avrasya’nın teknoloji başkenti yapma hedefine emin adımlarla ilerleyen CeBIT Bilişim Eurasia başlıyor. Beylikdüzü’de bulunan Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 5-10 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan fuar yaklaşık bir hafta boyunca teknolojinin en çok konuşulduğu yer olacak. Fuar, teknoloji düşkünü tüketicilerin yanı sıra iş ilişkilerini geliştirmek ve farklı pazarlara açılmak isteyen profesyonelleri bir araya getirerek, günümüz ve yarının teknolojisiyle buluşturacak.

Avrasya’nın en büyük iş ve teknoloji platformu CeBIT Bilişim Eurasia, 26.000 metrekarenin üzerindeki net alanda, İş Dünyası, Dijital Yaşam ve Telekomünikasyon olmak üzere 3 ana bölüm ve Gelecek Parkı ile Kamu Sektörü olmak üzere 2 tematik bölüm ile beraber İnovasyon Bölgesi ve YASAD Yazılım Bölgesi olmak üzere 2 özel teşvik bölümünden oluşuyor. Fuarın, iş ve günlük yaşamda kullanılan teknolojileri kümeleyen yapısı, bilişimin farklı amaçlara yönelik kullanımını gösterecek şekilde planlanmış.

Kurumsal çözümler, ürünlere katma değer sağlayan gömülü teknolojiler ve her büyüklükteki işletmeye yönelik yenilikçi fikirlerin yer alacağı CeBIT Bilişim Eurasia, doğru kitlelerin doğru noktada buluşmasını sağlayacak pek çok projeyle zenginleşiyor. Ticaretin ve bilişimin kalbi, 5-10 Eylül 2006 tarihleri arasında, Türkiye ve dünyanın dört bir yanından “karar vericileri” ağırlamaya hazırlanan CeBIT Bilişim Eurasia’da atacak.

Fuar, her sene olduğu gibi ziyaretçilerini “Profesyonel Günler” ve “Teknoloji Meraklıları Günleri” olarak adlandırılan iki ayrı zaman başlığı altında ağırlayacak. Daha çok kurumsal ilişkilerin ağırlıklı olacağı hafta içini kapsayan Profesyonel Günler’de bilet fiyatı 20 YTL olacak. Daha çok teknoloji meraklılarına hitap eden Cumartesi ve Pazar günlerinde ise bilet fiyatı 10 YTL olacak. CeBIT Bilişim Eurasia, 11:00 – 20:00 arasında ziyaret edilebilecek.

CeBIT Bilişim, etkinlikleri yıllar boyunca gittikçe artan etkileyici bir ziyaretçi ve şirket katılım oranına sahip. HİF A.Ş. tarafından bu yıl onbeşincisi düzenlenecek olan fuar, bir CeBIT Etkinliği olarak düzenleniyor. Bilgi ve iletişim sektörü fuar organizasyonlarının iki lideri (Deutsche Messe AG ve İnterpro A.Ş.) tarafından kurulan HİF A.Ş.; CeBIT Bilişim Eurasia’yı ve İstanbul’u, bölgenin bilişim sektörünün iş merkezi haline getirmeyi amaçlıyor. En yeni ürünleri ve hizmetleri sergilemeye uygun teknolojik bir platform yaratan CeBIT Bilişim Eurasia hem profesyonellere ve üst düzey yetkililere, hem de ulusal ve uluslararası ziyaretçilere açık olarak sürdürülüyor.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir