1. Anasayfa
 2. Haberler

Tarayıcı Seçim Ekranı Geliyor


0

Microsoft, Avrupa komisyonu ile yaptığı anlaşma sonucunda; bazı Windows sürümlerinde internet tarayıcısını seçmeyi sağlayacak bir seçim ekranı  sunacak. Önümüzdeki günlerde başlayacak olan bu uygulama ile 12 tarayıcı arasından seçim yapabileceğiz.

Seçim ekranının ilk sayfasında sadece 5 tarayıcı yer alırken diğer tarayıcılar sayfalandırılacak. İlk girişte göreceğiz 5 tarayıcı ise her seferinde rasgele seçilecek .Ayrıca her tarayıcının altına kısa bir şekilde tanım cümlesi yazılacak.

Tarayıcı seçim ekranı Windows XP, Windows Vista ve Windows 7’de uygulanacak. Seçim ekranının tasarımını tamamlayan Microsoft, bu çözümün oldukça mantıklı olduğunu ve kızışan olayları yatıştırabileceğini savundu. Tarayıcı seçim ekranı yapılacak bir güncelleme sonucunda Windows sürümlerinde yer alacak.

Microsoft; Ingiltere’nin OEM&WGA müdürü Laurence Painell aşağıdaki açıklamada bulundu;

“Teklif oluşturuldu ve sunuldu. Henüz kesin detayları açıklanmadı. İşte bu yüzden hala oldukça esnek olduğunu düşünüyorum”

Tarayıcı seçim ekranı başlarda sadece İngiltere, Fransa ve Belçika’da uygulanacak. Daha sonra tüm Avrupa ülkelerinde uygulama faliyete geçirilecek. Bu uygulamanın yapılma nedeni ise Avrupa komisyonun Microsoft hakkında Internet Explorer’ı tekel marka oluşturmasına karşın yaptığı soruşturmadan kaynaklanıyor.

Tarayıcı seçim ekranı 1 Mart’tan itibaren tüm Avrupa’da uygulanmaya başlanacak.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir