İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Configuration Manager (SCCM)
  3. System Center Configuration Manager 1710 OMS Connector Yapılandırması

System Center Configuration Manager 1710 OMS Connector Yapılandırması

032418_1045_6.png

Bu yazımda SCCM ile ’u nasıl entegre edebileceğimizi göstereceğim. ilk olarak SCCM 1606 ile birlikte önizleme olarak yayınlandı ve artık kararlı halde. Bu özelliği kullanabilmek için > Features içerisinde yer alan Microsoft aktif hale getirilmelidir. Elbetteki Azure hesabı ve olmazsa olmazlar arasında. Son olarak da SCCM 1606 veya üstü sürüm kullanıyor olmalısınız.


Resim-1

Updates and Servicing > Features sekmesine geldiğimizde herhangi bir yapılandırma olmadığını görüyoruz. diyerek yapılandırmamıza başlıyoruz.


Resim-2

Yapılandırmamıza bir isim veriyoruz ve OMS Connector kutucuğunu işaretliyoruz.


Resim-3

Yapılandırmanın en önemli adımı Import Apps kısmı. Tenant Name,Tenant ID, Client ID, Secret Key, App ID bilgilerinin doğru girilmesi gerekiyor. Eğer Microsoft Azure platformuna alışık değilseniz kısa bir google gezintisi sonucu gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer yanlış bilgi girerseniz zaten hata verecektir.


Resim-4

İlgili adımları eksiksiz ve doğru doldurduktan sonra Azure Subscription kısmı doğru şekilde gelecektir. Add diyerek eklemek istediğiniz Sccm koleksiyonunu seçiyoruz.


Resim-5

Son olarak yaptığımız yapılandırmaya ait özet bilgiyi kontrol ediyoruz.


Resim-6

Azure Services içerisine OMS Connector’un geldiğini görüyoruz.


Resim-7

tarafında ise yapmamız gereken küçük bir adım kaldı. OMS portalı açtıktan sonra Computer Groups tıklıyoruz ve SCCM sekmesinde Import Configuration Manager built-in OMS Connector kutucuğunu işaretliyoruz.


Resim-8

Yaklaşık yarım saat sonra kontrol ettiğimde seçmiş olduğum koleksiyona ait bilgisayarların geldiğini görüyorum.


Resim-9

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

https://docs.microsoft.com/tr-tr/azure/log-analytics/log-analytics-sccm

TAGs: ,OMS,,Updates and Servicing,Configure Azure Services,Microsoft OMS,OMS Connector,Azure AD,,,SCCM 1606

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Profesyonel iş hayatıma 2008 yılında başladım. 10 Yıllık dönem içerisinde teknikerlikten başlayarak bir çok farklı pozisyonda çalıştım. Dünyanın en büyük sigorta şirketleri arasında yer alan Allianz Türkiye’de Kıdemli Sistem Uzmanı olarak çalışmaktayım. Profesyonel iş yaşantımın dışında yönetim kadrosunda yer aldığım mshowto.org sitesinde gönüllü yazarlık yapmaktayım. 15+ konferansta konuşmacı olarak yer aldım. 150+ makale ve bu yazı serisi ile birlikte beşinci E-Kitabımı yazmanın mutluluğunu yaşamaktayım. İki defa TRT Kent Radyosunda söyleşi yapma deneyimini yaşadım. MCSE,MCPS,MS ve Tenable Certificate of Proficiency ünvanlarına sahibim. Aynı zamanda 2 yıl Microsoft Enterprise Mobility MVP ünvanına layık görüldüm. MVP | Enterprise Mobility ,2016,2017 MCSE | Server Infrastructure MCSA | Server 2012 MCPS | Microsoft Certified Professional Microsoft Specialist : Server Virtualization with Windows Server Hyper-V and System Center Specialist Tenable Certificate of Proficiency Cyberoam Certified Network & Security Professional Backup Academy Certified Professional

Yorum Yap