İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Exchange Server 2013
  3. SPAMTitan V6.0.1 Kurulum Adımları

SPAMTitan V6.0.1 Kurulum Adımları


Ruijie Teknoloji Günü

Bu yazıda SPAMtitan ürününün nasıl kurulduğunu inceleyeceğiz. Ürün 2006 yılından günümüze kadar SPAMfiltering alanında birçok ödül kazanmış durumda. Son olarak 2014 yılına bakacak olursak 28. Virus Bulletin testlerinde %99.81 yüksek SPAM yakalama oranı ile kullanıcılarına güven vermiştir ve e-mail güvenliği alanında Virus Bullettin tarafından VBSPAM+ sertifikası kazanmıştır. “In its 28th Virus Bulletin Test SPAMTitan Earns Top 5 position based on High SPAM Catch Rate  of 99.81% and 0% False Positive Rate.”

Kazandığı Ödüller : http://www.SPAMtitan.com/about-us/awards?published=2014

Ayrıca diğer SPAM ürünlerine nazaran lisanslaması daha ucuza gelmektedir. Aşağıdaki tabloda diğer ürünler ile kıyaslamasını görebilirsiniz.


Resim-1

Ürün hakkında kısa bilgi verdikten sonra konumuz olan kurulum işlemlerine geçebiliriz. Aslında kurulum adımlarını uygularken sizde çok basit bir kurulumu olduğunu göreceksiniz. Kurulum medyasını (ISO,Vmware) sitesinden edinebilirsiniz.

Minimum Kurulum Gereksinimleri


Resim-2

Kurulum medyamızı taktıktan sonra herhangi opsiyonu seçmiyoruz ve ilgili süre sonunda kurulum başlayacaktır.


Resim-3

Bu adımımızda No seçeneği ile varsayılan olarak bırakırsanız İngilizce klavye üzerinden işlemlerinizi yapacağınızı belirtmiş oluyorsunuz.


Resim-4

Ben Türkçe klavye ile devam ediyorum.


Resim-5

Bu adımda hostname bilgilerini giriyoruz. Ben kendi yapım için titanSPAM yazıyorum. FQDN şeklinde yazıyoruz (titanSPAM.dimdik.local)

Uyarı : Bu adımda local hesap olarak kesinlikle bırakmayınız, tam olarak FQDN bilgilerini yazınız aksi taktirde servisler başlamayacaktır !!!


Resim-6

Bu adımımızda Commit seçeneği ile tüm datalarımızın kalıcı olarak silineceğini belirtiyoruz, verileriniz var ise yedeklemeyi unutmayınız.


Resim-7


Resim-8

Yukarıdaki gereksinimler listesini incelediğinizde tek ethernetin yeterli olacağını söylemiştik. Zaten bu adımda yapımda tek Ethernet olduğu için Ok ile devam ediyorum.


Resim-9

SPAMTitan sunucuma vereceğim ip bilgisi, Subnet ve Default Router giriyorum. Benim yapımda Router içe bakan bacağı 192.168.2.254 olduğu için bu ip adres bilgisini girdim.


Resim-10

Dns sunucu bilgilerimi bu adımda belirtiyorum.


Resim-11

Yerel zaman ayarlamasını manuel olarak yazacağım için No seçeneği ile devam ediyorum.


Resim-12

Eğer Türkiye’yi seçmek isterseniz, Time Zone olarak Europe seçtikten sonra aşağılarda Türkiye’yi bulabilirsiniz.


Resim-13


Resim-14

Daha sonra ise kurulumumuz başlıyor. Bittikten sonra SPAMtitan medyanızı çıkartın tarzında uyarı alacaksınız, restart işlemi esnasında medyamızı çıkarıyoruz.


Resim-15

Kurulum işlemi bitikten sonra Shell arayüzü ve web arayüzü görüntüleri aşağıdaki gibidir. Bu adımımızda sadece kuruluma yer verdik. Diğer bölümümüzde ürünü detaylı şekilde inceleyeceğiz.


Resim-16


Resim-17

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Ruijie Teknoloji Günü
Yorum Yap

Yazar Hakkında

2008 yılından itibaren bilişim camiasının içerisindeyim. 11 Yıllık dönem içerisinde teknikerlikten başlayarak bir çok farklı pozisyonda çalıştım. Dünyanın en büyük sigorta şirketleri arasında yer alan Allianz Türkiye’ de Kıdemli Sistem Uzmanı olarak çalıştıktan sonra kariyerimde değişiklik yaparak UAE’ nin en büyük bankası Emirates NBD bankasında kıdemli teknoloji mühendisi olarak devam etmektiyim. Profesyonel iş yaşantımın dışında yönetim kadrosunda yer aldığım www.mshowto.org sitesinde gönüllü yazarlık ve yöneticilik yapmaktayım. 15+ konferansda konuşmacı olarak yer aldım. 150+ makale ve 7 E-Kitap yayınladım. İki defa TRT Kent Radyosunda söyleşi yapma deneyimini yaşadım. MCSE, MCPS, MS ve Tenable Certificate of Proficiency ünvanlarına sahibim. Aynı zamanda 2 yıl Microsoft Enterprise Mobility MVP ünvanına layık görüldükten sonra uzmanlık alanı değiştirerek Cloud and Datacenter MVP olarak devam etmekteyim.

Yorum Yap