1. Ana Sayfa
  2. Service Manager (SCSM)
  3. Service Manager 2012’de Custom Console Task ile Otomatik PowerShell Script’i Çağırmak Nasıl Yapılır – Bölüm 2

Service Manager 2012’de Custom Console Task ile Otomatik PowerShell Script’i Çağırmak Nasıl Yapılır – Bölüm 2

Bu bölümde bir önceki makalede hazırlanmış olan PowerShell scriptini Console Task olarak yapılandıracağız.

Console Taskları Management Server üzerinde çalıştırılır ve aksiyonların arka planda alınması isteniyor ise Authoring Tool kullanılarak Workflowlar oluşturulur.


Resim-1

Console Task oluşturmak için:

Library/Tasks altında Create Task tıklanır


Resim-2

Task ismi, tanım, target class ve MP bilgisi girilir.


Resim-3

PowerShell.exe çalıştırma dizini girilir ve –command parametresi bir önceki adımda kaydedilmiş olan DeleteRRs.ps1 dosyasını gösterir. Working Directory olarak ilgili ps1 scriptinin bulunduğu dizin girilir.


Resim-4

Create ile task oluşturulur.

Artık konsolun sağ tarafında oluşturulan task görüntülenebilir.


Resim-5

İlgili task tıklandığında var olan tüm Release kayıtları temizlenecektir.


Resim-6


Resim-7

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

İstanbul doğumlu ve Marmara Üniversitesi mezunudur. Mezuniyet sonrası kariyerine Bilge Adam Bilişim Teknolojileri Akademisi'nde Microsoft Certificated Trainer, Consultant ve Senior Consultant pozisyonlarında ve Data Market bünyesinde Danışmanlık Birim Müdürü olarak görev yapmaya başlamıştır. Microsoft bünyesinde tüm MEA bölgesindeki ülkelerde System Center ve Infrastructure projelerinden sorumlu Consultant olarak görev yaptıktan sonra, Aralık 2012 itibari ile KoçSistem bünyesinde danışman olarak çalışmaya başlamıştır. System Center Configuration Manager ürünü için 2010 ve 2011 yıllarında MVP (Microsoft Most Valuable Professional) ünvanı alan Anıl Erduran, 2013 yılında System Center Cloud & Datacenter Management alanında MVP seçilmiş ve uzun yıllar bu ünvanı korumayı başarmıştır. Şu anda Londra'da yaşayan Anıl Erduran AWS üzerinde çalışan Microsoft iş yüklerinden sorumlu EMEA Senior Partner Solutions Architect olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap