Premium SSD v2 Kullanan Azure Sanal Makineler için Azure Backup Desteği
 1. Anasayfa
 2. Microsoft Azure

Premium SSD v2 Kullanan Azure Sanal Makineler için Azure Backup Desteği

0

Premium SSD v2 diskler, düşük bir maliyetle yüksek IOPS ve aktarım hızının yanı sıra milisaniyeden kısa disk gecikmeleri gerektiren geniş bir yelpazedeki I/O yoğunluklu kurumsal üretim iş yükleri için tasarlanmış en gelişmiş blok depolama çözümünü sağlar. Son zamanlarda birçok Azure Sanal makine kullananalar bu diski tercih etmeye başlamışlardı. Geçtiğimiz günlerde yapılan duyuru ile artık Premium SSD v2 kullanan Azure sanal makineler içinde Azure Backup desteğinin genel kullanılabilir (GA) duruma geldiği paylaşıldı.

Bu özellikle ile Premium SSD v2 üzerinde çalışan Azure sanal makinelerinde Azure Backup’ı etkinleştirmek isteyen müşterilein önemli bir sorunu giderilmiş oluyor. Azure sanal makinelerin iş sürekliliğinin sağlanması ve herhangi bir felaket veya fidye yazılımı saldırısından kurtulmaya olanak sağlayacaktır.

Premium SSD v2 kullanarak sanal makinelerde yedeklemenin etkinleştirilmesi, Premium SSD v2 disklerinin oluşturulmasının desteklendiği tüm bölgelerde mevcuttur. Daha fazla bilgi edinmek bu linki inceleyebilirsiniz.

Bir başka Azure makalesinde görüşmek üzere.

Bu konuyla ilgili sorularınızı alt kısımda bulunan yorumlar alanını kullanarak sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org 

TAGs: Azure Backup, Azure Backup VM, Premium SSD v2

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 20 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir