1. Ana Sayfa
  2. Microsoft PowerShell

PowerShell’i MacOS’a Yükleme

PowerShell’i MacOS’a Yükleme
+ - 0

 

PowerShell, Microsoft tarafından 2006 yılında Windows komut satırı cmd.exe ve Windows Script Host’a alternatif olarak geliştirilen yeni nesil bir komut satırı uygulamasıdır. Yıllar içerisinde zengin nesne yönetimine sahip olarak ve çok fazla sayıda cmdlet içeriği ile genişlediğini söyleyebilirim. Eğer MacOS işletim sistemine sahip bir cihaz kullanıyor iseniz cihazlarınız veya cloud ortamınızı uzaktan kontrol etmek için PowerShell çözümünden faydalanabilirsiniz.

Kurulum için OSX için PowerShell Modülünü aşağıdaki web sitesinden indirmemiz gerekiyor:

https://github.com/PowerShell/PowerShell/releases/


Resim-1

Şimdi yükleme dosyasını indirdiyseniz, kurulumu başlatmak için sadece .pkg dosyasına tıklayabiliriz.


Resim-2

Kurulum son derece basittir. Kurulum penceresi göründüğünde sağ alt köşedeki Sürdür düğmesine tıklayın.


Resim-3

Devam edelim Yükle” düğmesine tıklayın.


Resim-4

Kurulma izin vermek için parolanızı girin ve “Yazılımı Yükle” butonunu tıklayın.


Resim-5

Kurulum işlemi hatasız bir şekilde tamamlandı.


Resim-6

PowerShell’i başlatmak” Launchpad’i” açın ve yeni yüklenen “PowerShell” uygulamasını tıklayın.


Resim-7

PowerShell konsol ekranından gördüğümüz gibi sürüm v7.1.0 yüklü. PowerShell sorunsuz çalıştığından emin olmak için basit bir komut çalıştıralım Get-Command *Disk* ile *Disk* çıktısını sorunsuz aldım ve bu kadar basit şimdi Mac’te Microsoft PowerShell kullanmaya başlayabilirim.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: PowerShell’i MacOS’a Yükleme,PowerShell MacOS Yükleme,PowerShell,Microsoft PowerShell Yükleme,Microsoft PowerShell,Microsoft PowerShell MacOS yükleme,MacOS,Mac

 

Yazar Hakkında

1981 İstanbul doğumludur. Altyapı, Depolama, Sanallaştırma ve Sistem Mimarisi alanlarında deneyimi bulunmaktadır. Bilişim sektöründe uzun yıllar görev alan Serkan Duran bu süre zarfında, pek çok farklı pozisyonda başarılı işlere imza atmıştır. Şu an Aygen Global Lojistikte BT Müdürü olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap