1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office
  3. PowerPoint 2013 ve Yeni Sunucu (Sunum) Görünümü

PowerPoint 2013 ve Yeni Sunucu (Sunum) Görünümü

özellikle sunum yapılırken çift ekran ya da projeksiyon cihazı kullanımı durumlarında ciddi yenilikler sağlıyor. Sunum esnasında mevcut slayta sağ tıklayarak Show Presenter View seçeneği ile bu görünüme geçiş yapmak mümkün.


Resim-1


Resim-2

Önceki versiyonlarda sadece slaytlardaki notları ve süreyi gösteren görüşme görünüm artık bu kısımda tamamen yenilenmiş ve geliştirilmiş bir görünüm getiriyor.


Resim-3

Mevcut slaytın yanında bir sonraki slaytı ve notları da gösteren, üstelik bu notların boyutlarında da değişiklik yapılmasını sağlayan bir arayüz geliyor. Arayüzün hemen altında sunuma müdahale edip farklı kısımları daha rahat göstermek ve vurgulamak için kullanılabilecek araçlar mevcut.

Özellikle sununlar için kullanılan lazer işaretçilerin yaptığı iş artık fare yardımıyla kolayca çözülebiliyor bu görünümde. Bunun yanında büyük bir ihtiyaç olan sunum üzerindeki belli bir alana yaklaşma seçeneği de bu görünümde artık bize sunulan bir yenilik.


Resim-4

Slayt geçişlerini bile geçiş anında sunucunun ekranından takip etmesine olanak sağlanıyor.


Resim-5

PowerPoint 2013 gerçekten de sunum yapacak olanlara önemli kolaylıklar sağlayacak.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Ahmet Uygur , Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunudur.Sektöre üniversite yıllarında Microsoft Office eğitmenliği ile başlayan Ahmet, pek çok kurumsal firmaya eğitim vermiş , danışmanlık yapmıştır.2010 yılından itibaren Microsoft Türkiye'de Micorosft Office ürünleri üzerine teknoloji danışmanlığı yapmaya başlayan Ahmet ,2011 yılı başında Microsoft tarafından MVP unvanını almaya hak kazanmıştır.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Sunucu görünümü özelliğinde ben sunum yaparken ekranımda notlarım vb. görebiliyorum ancak projeksiyonda bunu yansıtıyor ve izleyenlerde notlarımı vs. görebiliyor benim sunucu görünümünü kullanırken izleyiciler sadece ana slaytımı göremezler mi?