1. Ana Sayfa
  2. İpuçları

Outlook 2016/2019 da Arama Yaparken Alınan “Let’s look on your computer instead” Hatasının Çözülmesi

Outlook 2016/2019 da Arama Yaparken Alınan “Let’s look on your computer instead” Hatasının Çözülmesi
+ - 0

Önceleri Sharepoint üzerinde kullanılan FAST Search, Exchange 2016 ile beraber hayatımıza girdi. Fakat Outlook’u “Cache Mode” olarak kullandığınızda mailleriniz bir kopyası bilgisayarınızdaki .ost uzantılı dosyada tutulur. Bu dosya içerisindeki arama işlemi ise Windows Desktop Search (WDS) ile yapılır. Sorgular ise Exchange 2016 üzerinde FAST ile sağlanıyor. Böylece Outlook sorguları FAST Search ile Exchange üzerinden getiriyor.

Bu girişten sonra problemimize dönecek olursak bazen sorgulara yanıt alamama vb. durumlar olabiliyor. Bu durumda ise ekranınızda “Let’s look on your computer instead” hatası alınıyor ve linki tıkladığınızda devreye WDS giriyor ve sonuçlar geliyor.

Resim-1

Bu durumun önüne geçmek için aşağıdaki 2 adet DWORD registry değerini ekleyip değerini 1 yapınız ve bilgisayarınızı yeniden başlatınız. FAST Search’ü kapatmış olursunuz ve WDS üzerinden yanıtlar gelir.

HKEY_CURRENT_USER\software\policies\Microsoft\office\16.0\outlook\search

DWORD: DisableServerAssistedSearch

HKEY_CURRENT_USER\software\policies\microsoft\office\16.0\outlook\search

DWORD: DisableServerAssistedSuggestions

Resim-2

Başka bir makalede görüşmek üzere.

Bu konuyla ilgili sorularınızı www.mshowto.org/forum/ linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar:

https://techcommunity.microsoft.com/t5/outlook-global-customer-service/how-outlook-2016-utilizes-exchange-server-2016-fast-search/ba-p/381195

TAGS:Let’s look on your computer instead

Yazar Hakkında

1982 yılında İstanbul'da doğan Fatih Teke, Atatürk Üniversitesi Endüstriyel Elektronik Bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin bilgi işlem departmanlarında çalışmaya başladı. Commodore 64 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezinde Birim Yöneticisi olarak görev almakta olan Fatih Teke, Microsoft yetkili eğitmeni MCT (Microsoft Certified Trainer) sertifikasına sahiptir. Ayrıca Symantec Official Web sitesinde yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile Symantec Trusted Advisor unvanına layık görülmüştür. Türkiye’deki ilk ve tek Trusted Advisor olan Fatih Teke boş zamanlarında tenis ve satranç müsabakalarına katılmaktadır. Active Directory, Exchange Server, Symantec EndPoint Protection, Skype For Business, Teams, SCCM, SCOM, Powershell Scripting ve Server İşletim Sistemleri ilgi alanları dahilindedir.

Yorum Yap