1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office 365

Office 365’te Profil Resimleri Toplu Olarak Nasıl Değiştirilir


0

Office 365’te Profil Resmi Nasıl Değiştirilir. Kurumsal firmaları kurumsal yapan şey aslında yapacağı veya yaptığı her işin, her hamlenin daha önceden belirlenmiş ilke ve kurallar dâhilinde yapıldığı bir şirkettir. Peki, bilişim sektöründe kurumsallaşmayı nasıl sağlayabiliriz.

Bu makalemizde ise sizlere Powershell ile Office 365 kullanan kullanıcıların profil resimlerini güncelleyerek, kendi hiyerarşimizi daha düzenli bir hale getirmiş olacağız.

Powershell komutumuzu çalıştırmadan önce bir takım ön hazırlıklar yapmamız gerekiyor, Bunlar aşağıdaki gibidir;

ProfilePhotoUpload – Pictures altında ilgili profil yapılacak resimleri ekledim. Resimde görüldüğü üzere hangi resmi hangi kullanıcıya eklemek istiyorsanız, o kişinin mail adresini ve resim uzandığını “jpg”olarak düzenlemeniz gerekir.


Resim-1

Aşağıdaki gibi bir “CSV” dosyası hazırlıyoruz. İlgili mail adreslerini ve resmi nereden alacaklarını gösteriyoruz.


Resim-2

Yukarıdaki iki gereksinimleri sağladıktan sonra ise Windows Powershell ISE programını Run as Administrator ile çalıştırıyoruz. İlk 5 adımda powershell’e bağlanıyoruz, Ardından aşağıdaki Script çalıştırıyoruz.


Resim-3

Script

Import-Module MSOnline
$O365Cred = Get-Credential
$O365Session = New-PSSession –ConfigurationName Microsoft.Exchange -ConnectionUri https://ps.outlook.com/powershell/?proxymethod=rps -Credential $O365Cred -Authentication Basic -AllowRedirection
Import-PSSession $O365Session
Connect-MsolService –Credential $O365Cred

Import-csv C:\ProfilePhotoUpload\UserList.csv | % { Set-UserPhoto –Identity $_.username -PictureData ([System.IO.File]::ReadAllBytes($_.picture)) -Confirm:$false }

Script’imizi başarılı bir şekilde çalıştırdıktan sonra ilgili kişilere mail atarak yüklediğimiz profil resimlerini görüyor olacağız.


Resim-4

Görüldüğü üzere kime ve bilgi kısmındaki kullanıcıların profil resimleri istediğimiz gibi görünmektedir.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

https://www.mshowto.org

 

TAGs : office 365, profil resmi, profile photo change, office 365 resim degistirme, office 365 profil foto degistirme, office 365 foto degisimi, office 365 foto nasil degistirilir, office 365 profil resmi degisimi, office 365 resim degistirme nasil yapilir, nasil yapilir, kullanici foto ekleme, kullanici resim ekleme,

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

Yazar Hakkında

İSS, Global-BT, BilgeAdam firmalarında Teknik Destek Uzmanlığı, IT Danışmanlığı ve Sistem yöneticiliği yaptım. Bu sektöre gönül vermiş biri olarak en iyi yerlerde olmayı hedefliyorum. O yüzden "DAHA İYİSİ OLABİLİR" kelimesini hayatımdan çıkartmıyorum. Şuan ise PeakUp Information Technologies firmasından Cloud Technologies Consultant olarak çalışmaktayım. İlgilendiklerim ve üzerinde çalıştıklarım; MS Windows Server Ailesi, Sanallaştırma Platformları, Active Directory, Exchange Server, System Center ürünleri, Microsoft Cloud Çözümleri (OFFİCE 365, Azure ve OMS).

Yorum Yap