1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office 365
  3. Office 365 Destek ve Fiyatlandırma Nasıldır

Office 365 Destek ve Fiyatlandırma Nasıldır


Ruijie Teknoloji Günü

Hangi ödeme biçimlerini kullanabilirim?

Başlıca kredi kartlarının hepsiyle ödeme yapabilirsiniz ve abonelik tutarınız kredi kartı ekstrenizde gösterilir. Office 365 Kurumsal, Office 365 İş ve bağımsız planlar için, size fatura alma seçeneği sağlanır ve hizmet seçimleriniz temelinde aylık veya yıllık faturalandırılırsınız. Faturanız görüntülenmeye hazır olduğunda bir e-posta iletisi alırsınız ve aboneliğinizi satın alırken bir satın alma siparişi (PO) numarası girildiyse, bu numara da faturanıza eklenir.

Aylık, yıllık ve yıllık taahhüt ödemeler arasında ne fark vardır?

Müşterilere en fazla esnekliği sağlamak için, farklı ödeme seçenekleri sunulmuştur.

Office 365 İş, İş Başlangıç ve İş Ekstra planları aylık taahhüt ödemesi veya yıllık taahhüt ödemesiyle sağlanır.

  • Aylık taahhüt ödemesi: Ay bazında ödeme yaparsınız ve istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
  • Yıllık taahhüt ödemesi: Bir yıllık aboneliğe kaydolursunuz, ancak ay bazında ödeme yapmayı veya kaydolduğunuz sırada tüm yıl için ödeme yapmayı seçebilirsiniz. Bu ödeme seçeneği kullanıldığında indirim yapılır.

Office 365 Kurumsal planları (Exchange Online gibi tek başına Kurumsal planları gibi) ve Office 365 ProPlus yıllık taahhüt ödemesiyle sağlanır.

  • Yıllık taahhüt ödemesi: Bir yıllık aboneliğe kaydolursunuz, ancak ay bazında ödeme yapmayı veya kaydolduğunuz sırada tüm yıl için ödeme yapmayı seçebilirsiniz.

İşletmelere toplu satışta indirim yapıyor musunuz?

Evet, toplu lisans kapsamında satın almak isteyen Office 365 kurumsal anlaşma müşterilerine (normalde 250+ lisans) indirimler yapılır. Bir Microsoft uzmanı, büyük kuruluşların satın alma seçeneklerini incelemenize ve size en uygun olan seçeneği belirlemenize yardımcı olabilir. Toplu lisans hakkında daha fazla bilgi edinin. Bir Microsoft uzmanı bulun.

Diğer Office 365 planlarına geçebilir miyim?

Evet. Planınızı yükseltmeniz gerekiyorsa, hesabınızı başka bir plana geçirebilirsiniz. Örneğin, bir Office 365 İş planından Office 365 Kurumsal planına yükseltebilirsiniz.

Çoğu durumda, planınızı yükseltmek için Yönetim merkezinizdeki Planları değiştirme sihirbazını kullanabilirsiniz. Aboneliğinizde 300’den fazla kullanıcı varsa veya planınızı satın almak için ön ödemeli kart kullandıysanız, Planları değiştirme sihirbazı kullanılamaz. Planları değiştirme sihirbazının kullanımına uygun olmayan planlar el ile yükseltilebilir. Office 365 planlarını yükseltme hakkında daha fazla bilgi edinin.

NOT: Hesabınızı yükselttiğinizde, ister kendi etki alanı adınızı Office 365 hesabına taşımış isterseniz Office 365’te bir etki alanı adı ayarlamış olun, etki alanı adınız yeni hesabınıza aktarılır.

Farklı Office 365 planlarını bir araya getirebilir miyim?

Evet, Office 365 planlarını birlikte kullanabilirsiniz. Plan düzeyinde bazı lisans sınırlamaları olduğunu unutmayın. Office 365 İş, İş Başlangıç ve İş Ekstra planları 300 kullanıcıyla sınırlıyken Kurumsal planlar sınırsız kullanıcıya yöneliktir. Örneğin, tek bir kiracıda 300 İş Ekstra, 300 İş Başlangıç ve 500 Kurumsal E3 bilgisayar lisansı satın alabilirsiniz.

Aboneliğimi istediğim zaman iptal edebilir miyim?

Aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Bununla birlikte, sahip olduğunuz ürüne ve abonelik türüne bağlı olarak, sözleşmenizin süresi bitmeden iptal etmenin bir cezası olabilir. Aylık taahhüt ödemesiyle alınan aboneliklerde, sözleşmenizi istediğiniz zaman iptal etmenin hiçbir cezası yoktur. Aylık ödeme yapılan yıllık taahhüt aboneliklerinde, erken iptale bazı cezalar uygulanabilir. En başta ödeme yapılan yıllık taahhüt aboneliklerinde, sözleşme dönemi tamamlanmadan önce iptal edilmesi durumunda geri ödeme alınmaz. Microsoft Çevrimiçi Abonelik Sözleşmesi’nin tam metnini okuyun.

Aboneliğimi iptal edersem verilerime ne olur?

Verileriniz size aittir. Office 365 aboneliğinizi iptal etmeye karar verirseniz verilerinizi indirebilir (örneğin, e-postanızı ve ekip sitelerindeki belgelerinizi) ve başka bir konuma kaydedebilirsiniz. Aboneliği iptal etmeden önce verilerinizi kaydetmelisiniz. Aboneliğinizi iptal ettikten sonra, Office 365 hesabınızla ilişkilendirilmiş olan veriler 90 gün boyunca sınırlı işlevselliği sahip bir hesapla yöneticilerinizin kullanımına açık olur.

Parolamı nasıl değiştiririm?

Parolanızı değiştirmek için buraya gidin.

Office 365’i kurmak için ek yardım almak istiyorum. Kimden yardım alabilirim?

Microsoft uzmanları eğitimli BT ve geliştirme gruplarıdır ve Office 365’e geçmenize veya işletmeniz için özel çözümler geliştirmenize yardımcı olabilirler. Tüm Microsoft uzmanlarımızın listesini Microsoft Pinpoint’te bulabilirsiniz.

Office 365 Küçük İşletme planına ne oldu?

Office 365 Küçük İşletme’nin adı Office 365 İş Başlangıç olarak değiştirildi. Office 365 İş Başlangıç, Office 365 Küçük İşletme planının tüm özelliklerini içerdiği gibi, eklemeler ve geliştirmeler de içerir. Örneğin, Office 365 İş Başlangıç planına Active Directory eklendi ve kullanıcı sayısı üst sınırı 25’ten 300’e çıkarıldı.

Office 365 Küçük İşletme Ekstra planına ne oldu? Office 365 Orta Ölçekli İşletme planına ne oldu?

Office 365 Küçük İşletme Ekstra ve Office 365 Orta Ölçekli İşletme planlarının yerine, “Office 365 İş Ekstra” adlı yeni bir plan getirildi. Office 365 İş Ekstra, 300 olan kullanıcı sayısı üst sınırıyla en iyi özellikleri ve hizmetleri tek bir planda birleştirmektedir.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Ruijie Teknoloji Günü
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Emre Aydın, Üniversite öncesi tüm öğrenimini İstanbul’da, üniversite öğrenimini ise Kocaeli'nde tamamladı. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) Işık Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Üniversite sonrası Metis, Microsoft Türkiye, BilgeAdam gibi bilişim sektörünün farklı firmalarında Çözüm Danışmanı, Birim Müdür Yardımcı ve Birim Müdürü olarak görev almıştır. Son olarak Comparex Türkiye'de Birim Müdürü olarak çalışmış ve sonrasında tekrar Microsoft Türkiye çatısı altında Office 365'ten sorumlu teknik çalışan olmuştur. Uzmanlık alanı olan Microsoft Exchange Server, Office 365, Microsoft EMS, Windows Server ve Microsoft Azure konularında birçok kişi ve firmaya teknik eğitim vermiştir. Özellikle  Türkiye’nin önde gelen firmalarında Mesajlaşma Teknolojileri üzerine başarılı projelere imza atmıştır. Türkiye'nin en büyük ve uzun soluklu bilişim portali olan MSHOWTO’yu 2005 yılında kurmuş, portalin isim ve fikir babası olmuştur. Halen MSHOWTO’da yönetici olarak portalın birçok kişiye ulaşmasında önemli bir görev üstlenmektedir. Microsoft Office 365 alanında MVP olan Emre Aydın, Türkiye’de 11 kez üst üste MVP seçilebilme başarısı gösteren iki MVP’den birisidir. Birçok üniversite, etkinlik ve lansmanda konuşmacı, moderatör olarak yer almıştır. Sahip olduğu bazı sertifikalar: MVP | Office 365 | Since 2006 MCT | Since 2005 MCSD | Azure Solutions Architect MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform MCSA | Office 365, Server 2012, Server 2016, Cloud Platform MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM P-Seller Intelligent Cloud | EMS Amazon | AWS Certified Solutions Architect - Associate

Yorum Yap