1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office

Office 2010 – Tıkla Çalıştır!


2

Office 2010’u denemek istiyor ancak şu anda kullandığınız Office ‘i bilgisayarınızdan kaldrımak istemiyor, bilgisayarınızdaki ayarlarda değişiklik yapmaktan çekiniyorsunuz. İyi bir intenet bağlantısına sahipsiniz. Yeni teknolojilere  – örneğin uygulama sanallaştırmaya meraklısınız. O zaman Tıkla-Çalıştır tam size göre !

Bilgisyarınızda tamamen sanal olarak Office 2010 deneyimini yaşamanız mümkün. Tıkla – Çalıştır teknolojisi sayesinde internetten canlı veri akışı ile Office 2010’u kullanabilirsiniz.Herbir tıklamanızda açılması gereken uygulama pencereleri ya da çalışması gereken uygulama özellikleri internetten doğruca bilgisayarınıza indirilip kullanımınıza sunuluyor.Üstelik indirilen veriler önbellekte saklandığı için aynı özellikleri tekrar tekrar indirmenize gerek kalmadan kullanabiliyorsunuz.

Peki tıkla çalıştırı nasıl kullanacaksınız?

İlk yapmanız gereken aşağıdaki adrese gitmek:


Resim-1

http://us2.office2010beta.microsoft.com/product.aspx?sku=10199928&culture=en-US

Sonra sitenin sağ tarafından kullanmak istediğiniz dili seçerek Download Now düğmesine tıklamak.


Resim-2

Daha sonra  Live ID niz ile sitede oturum açmanız gerekiyor.


Resim-3

Gelen sayfada bilgilerinizi girip Creat My Account düğmesine tıklayarak hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Hesabınızı oluşturduktan sonra gelen pencerede Microsoft® Office Home and Business 2010 Beta için 2MB ‘lık kurulum dosyasını indirin.Bu arada , aktivasyon kodunuzda size e-mail olarak yollandı.Bu kodu daha sonra Office 2010 ‘u aktifleştirmek için kullanacaksınız.


Resim-4

Dosyayı bilgisayarınıza kaydettiniz.Çift tıklayıp kurulumu gerçekleştirin.


Resim-5

Şu anda kullandığım 1Mbit lik internet bağlantısı ile PowerPoint’in  karşıma gelme süresi yaklaşık 9 dakika aldı.Sizin de bağlantı durumunuza göre benzer  bir sürede uygulama ekranına  erşimeniz mümkün.


Resim-6

İşte PowerPoint kısa süre içinde karşınızda! Bundan sonra tıpkı bilgisayarınıza kurulmuş gibi PowerPoint’i kullanabilirsiniz.Üstelik uygulama penceresi açık kaldığı sürece , indternetten indirme işlemi de devam ediyor dolayısıyla daha sonra kullanmak istediğinizde çok daha hızlı bir şekilde uygulamanızı çalıştırabileceksiniz.

Office 2010 ile , Tıklayın Çalışsın!..

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Ahmet Uygur , Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunudur.Sektöre üniversite yıllarında Microsoft Office eğitmenliği ile başlayan Ahmet, pek çok kurumsal firmaya eğitim vermiş , danışmanlık yapmıştır.2010 yılından itibaren Microsoft Türkiye'de Micorosft Office ürünleri üzerine teknoloji danışmanlığı yapmaya başlayan Ahmet ,2011 yılı başında Microsoft tarafından MVP unvanını almaya hak kazanmıştır.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. tıkla çalıştırı indirmek için koyduğun link çalışmıyor kardeş

  2. Kitap yazıyorum araştımacı yazarım ve microsoftun windows 2010 versiyonunu beğeniyor ve yararlanıyorum teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir