1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office
  3. Office 2010 İnteraktif Kullanım Kılavuzu Yayında

Office 2010 İnteraktif Kullanım Kılavuzu Yayında

Office 2007 ile beraber hayatımıza giren yepyeni arayüze ilk başlarda alışmak zaman almıştı gerçekten.Ancak alıştıktan sonra kullanımın hem daha kolay olduğu hem de daha çok Office özelliğine erişmenin rahatlığı yaşadık.Bu alışma aşamasının daha kolay olmasını sağlamak için Microsoft tarafından yayınlanan interaktif bir uygulama grubu vardı.Bu uygulamalar Office 2003 kullanırken kullandığımız menülerdeki araçların , 2007 ‘de tam olarak nerede bulunduğunu göstererek yeni arayüze alışmayı çok kolay hale getiriyordu.


Resim-1


Resim-2

Office 2007 için sunulmuş olan bu araçlara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Office 2010 için de benzer bir arayüz yayında.Gerçi Word , Excel ve Powerpoint için 2007 kullanıcılarının bu eklentilere ihtiyaçları olacağını pek sanmıyorum.Ancak diğer Office uygulamaları , özellikle Outlook , Project ve OneNote için bu araçlar kullanılabilir.

Buraya tıklayarak bu araçlara erişebilirsiniz:


Resim-3


Resim-4


Resim-5

Üstelik bu araçla beraber uygulamalardaki tüm özelliklerin yeni versiyondaki yerlerini Excel listesi halinde gösteren her uygulama için bir referans dosyası da yayınlanmış durumda.Pencerenin hemen üzerindeki Reference düğmesine tıklayarak o an açık olan uygulamanın tüm özelliklerinin yen ive eski versiyonlardaki yerlerinin listesine ulaşabiliyorsunuz. Eğer bu dosyalara ayrıca ulaşmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.


Resim-6


Resim-7


Resim-8

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Ahmet Uygur , Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunudur.Sektöre üniversite yıllarında Microsoft Office eğitmenliği ile başlayan Ahmet, pek çok kurumsal firmaya eğitim vermiş , danışmanlık yapmıştır.2010 yılından itibaren Microsoft Türkiye'de Micorosft Office ürünleri üzerine teknoloji danışmanlığı yapmaya başlayan Ahmet ,2011 yılı başında Microsoft tarafından MVP unvanını almaya hak kazanmıştır.

Yorum Yap