0

2010 yılının ilk yarısında satışa sunulacağı tahmin edilen Office 2010 sahip olduğu yeni özelliklerle göz dolduruyor diyebiliriz. Piyasaya 32 ve 64 bit olarak sürülücek olan Office 2010 ile daha performanslı çalışabiliceğinizi rahatlıkla söyleyebiliriz. Bunun dışında sahip olduğu yeni uygulamalarla evinizde, işyerinizde ya da farklı bir lokasyondayken işlerinizi Office 2010 üzerinde rahatlıkla gerçekleştirebiliceksiniz. Microsoft’ un Office 2010’ da gerçekleştirmek istediği ise daha önceki Office sürümlerinde olduğu gibi kullanıcıların daha az vakit kaybederek kendi işlerine odaklanması ve fikirlerini daha iyi ifade edebilmek için Office üzerindeki toollarının daha fazla yardımcı olmasını sağlamak olacak.

Office 2010’ un göze çarpan özelliklerinden bazıları;

Office Web Apps: Bu özellik sayesinde istediğiniz zaman internete bağlı bir bilgisayar ya da bir Smartphone ile çalışmalarınızı farklı lokasyonlar üzerinden Microsoft Word, Excel, PowerPoint ve OneNote dökümanlarınıza erişebileceksiniz.

Outlook Conversation View:Outlook 2010 ile  Conversation View özelliği Outlook 2010’ da varsayılan olarak kullanılmakta.Bu sayede e-mail yoluyla yaptığınız bibirleriyle ilişkili görüşmeler tek bir çatı altında toplanarak  daha yönetilebilir hale getirildi.Bir kaç tıklama ile e-maillerinizi kategorize edebilirsiniz.

office 2010
Şekil-1

Quick Steps:Outlook 2010’ da bulunan Quick steps sayesinde günlük yaptığınız silme,taşıma,arşivleme ve bunun gibi bir çok işlem için görevler oluşturabilirsiniz.Oldukça kullanışlı bir özellik.


Şekil-2

Mail tips:Mail tips özelliği ile çok büyük distribution listlere ya da contactlara mail attığınızda sizi uyaran bir özellik.Şirket içindeki önemli bir bilgiyi  e mail yoluyla yanlışlıkla çok fazla kullanıcısı olan bir  distrubiton liste ya da şirket dışındaki farklı bir kullanıcıya  atabilirsiniz.Outlook 2010 ile birlikte gelen en güzel özelliklerden biri.Bu özelliği kullanabilmek için  ortamda Exchange 2010 bulunması gerekmetedir.

Merkezi Yönetim:Outlook 2010 ile birden fazla exchange hesabınızı tek bir lokasyondan yönetebiliceksiniz.

Gelişmiş arama: Office Word 2010 ile dökümanlarınız içinde aramak istediğiniz kelimeleri  diğer Office sürümlerine göre daha rahat bulabileceksiniz.


Şekil-3

Co-authoring:Microsoft Share Point 2010 ile birlikte,Word 2010 bir doküman üzerinde aynı anda birden fazla kullanıcının çalışabilmesini sağlamaktadır.Döküman üzerinde bir değişiklik olduğunda kullanıcılar yapılan değişikliği aynı anda görebilecekler.Uygulamadan ayrılıp tekrar bağlandığınızda ise senkronizasyon sağlanarak yapılan değişikleri görebileceksiniz.Oldukça güzel bir özellik.Office communicator entegrasyonu ile doküman üzerindeki kullanıcılarla online yazışabilir,video ya da sesli görüşme yapabilirsiniz.


Şekil-4

Dil desteği:Word 2010 kelime,deyim ya da dökümanı farklı dillere çevirmenize yardım edicek.


Şekil-5

Sparklines:Sparklines özelliği ile tek bir hücrede şablonlar oluşturabilirsiniz.Dönemsel yükselişler ve düşüşleri bu sayede görselleştirmeniz oldukça kolay.


Şekil-6


Şekil-7

Yayınlama ve paylaşım:Sharepoint 2010 ve Excel entegrasyonu ile excel tablolarınızı iş ortaklarınıza web üzerinde paylaştırabilirsiniz.

Office Backstage:Office backstage ile kaydetme,dosya paylaşımı,print gibi günlük yaptığımız işleri oldukça kolaylaştıran ve kendinize göre uyarlıyabileceğiniz kullanışlı bir özellik.

Embedded video:PowerPoint 2010 içine videoları ekleyerek daha başararılı görsel sunumlar hazırlayabilirsiniz.

Öne çıkan bu güzel özellikler dışında el yazınızı word 2010 dökümanı içine convert edebilme,daha başarılı yazım denetimi,daha başarılı görsel efektler,yazı tipleri,şablonlar,tablolar,resim düzenleme araçları sizleri bekliyor.

Office 2010 ScreenShotları


Şekil-8


Şekil-9


Şekil-10


Şekil-11


Şekil-12


Şekil-13


Şekil-14


Şekil-15


Şekil-16

Bu konuyla ilgili sorularınızı alt kısımda bulunan yorumlar alanını kullanarak sorabilirsiniz.

Referanslar

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Mehmet ÖZGAL 07.05.1984 İstanbul doğumlu. Lise öğrenimini Maçka Akif Tuncel Meslek Lisesinde, üniversite öğrenimini Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri Ve Programlama Bölümü 1.lik derecesi alarak tamamladı. Amatör olarak fotoğrafçılıkla ve sinopsis yazmakla uğraşıyor. Kurumsal bir bankada iş hayatı devam etmektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MCP, MCTS:Vista, MCSA+S

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir