1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Microsoft Windows 7’ye Doğru


0

Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı, ekim ayında piyasa sunulması beklenen ”Microsoft Windows 7”de performans ve kullanım kolaylığının ön plana çıktığını bildirdi. Münir Kundakçı, bir etkinliğe katılmak üzere geldiği Adana’da AA muhabirine yaptığı açıklamada,Microsoft’un bütün ürünlerini ortalama 3 yılda bir yenilediğini belirtti.

 Bütün ürünlerin büyük bir resmin parçası olarak görüldüğünü kaydeden Kundakçı, Windows 7’nin de bu bütünlük kapsamında geliştirildiğini söyledi.

Windows 7 ile bazı yeniliklerin de geleceğini ifade eden Kundakçı, ”Windows 7’de performans ve kullanım kolaylığı ön plana çıkıyor. Güvenlik konusuna da hassasiyet gösterildi. Windows Vista ile oldukça ön plana çıkardığımız güvenlik konusu daha da geliştirildi. Bu anlamda kullanıcıları bazı yenilikler de bekliyor” dedi.

Türkiye’de bilişim sektörüne ayrılan pay ile araştırma ve geliştirme yatırımlarının istenilen seviyede olamadığına işaret eden Kundakçı, teknolojiyi, bilgiyi kullanan ve bununla yüksek katma değer üreten ülkelerle rekabet edebilir seviyeye gelinmesi için bu konuların önemli olduğunu belirtti.

Kaynak: www.sabah.com.tr

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz